Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обявиха първото класиране за детските градини в Пловдив

88% от децата, които кандидатстват за първа група в детските градини на Пловдив са приети по първо желание. Според резултатите от обявеното днес първо класиране свободните места са 2043, а от желаещите 2456 деца 1885 са приети.

До 25 май родителите на класираните деца трябва да представят необходимите документи в детските градини, в които са класирани, за да ги запишат.

Ако по някаква причина  не се запишат, те ще могат да кандидатстват в следващото класиране с подаване на ново заявление до 26-ти май. Заедно с децата, които все още не са приети в забавачка, те ще участват във второто класиране, което е на 3-ти юни.

За второ класиране директорите ще обявят допълнителни свободни места, съгласно максималните възможности на сградния фонд. В тази връзка Община Пловдив ще изготви предложение до Общински съвет-Пловдив за разрешаване на допълнителни места, така че да има места за всички кандидатстващи.

За решаването на проблема с недостига на места в детските градини, Община Пловдив изгражда нови и преустройва 10 детски заведения




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След опасния ботокс и РЗИ Пловдив проверява козметичните центрове

Един флакон с ботокс е открит в студио за красота в Пловдив, съобщи д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив.  От днес по нареждане на Здравното министерство екипи на РЗИ в града започнаха масирани проверки за извършване на нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина и за наличието на ботокс в козметичните..

публикувано на 04.02.25 в 16:37

Свалиха с вишка работници, демонтиращи коледната украса

Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес.  Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив.  Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..

публикувано на 04.02.25 в 15:09

"Драгиев и Ко" ще ремонтира Голямоконарско шосе - етап II

Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..

обновено на 04.02.25 в 14:10

Мерките срещу грипа ще отпаднат от сряда в Пловдив и областта

Няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед е до 4 февруари включително, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване.  Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение от 29 януари до днес - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...

публикувано на 04.02.25 в 14:09

Пожар в апартамент в "Западен" взе жертва

Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката.  Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..

публикувано на 04.02.25 в 14:08