Ботев направи 0:0 като гост на Царско село

Царско село - Ботев (Пловдив) 0:0
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 като гост на Царско село в мач от 29-ия кръг на Първа лига. По този начин "канарчетата" прекъснаха тежката си серия от 5 поредни шампионатни загуби.

Двубоят от Група "А" на втората осмица обаче беше доста интересен, като гостите от Пловдив изпуснаха куп положения.

Още в самото начало те можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид.

Много опасен шут на Димитър Костадинов от близко разстояние в 15-ата минута беше блокиран от Виктор Генев.

Постепенно домакините изравниха играта, а пропуск направи Емануил Манев.

Малко по-късно Ботев стигна до нова сериозна опасност пред вратата на Царско село, а пропуск направи Джонатан Перейра.

Най-чистото голово положение през второто полувреме се откри пред отбора на Ботев в 67-ата минута, когато Емануел Току намери в чиста позиция Реда Рабей, но Джони Пласид отново спаси.

Цветана Пиронкова

Пиронкова с експресна победа на "Уимбълдън"

Първата ракета на България при жените  Цветана Пиронкова с лекота се класира за втория кръг на квалификациите за Уимбълдън в Лондон при 14-ото си участие в турнира от Големия шлем. Пловдивчанката разгроми с 6:1, 6:0 американката Усуе Майтана Арконада. Неравностойната среща продължи едва 58 минути. Поставената под №8 в пресявките Пиронкова започна..

публикувано на 23.06.21 в 15:02
стадион

Феновете на Локо с първа среща за стадиона

Новосформираната работна група от привърженици на Локомотив (Пловдив), част от тях специалисти в съответните области, проведе първата си среща относно строителството на стадион "Локомотив". Представители на "черно-бялата" бяха приети от заместник-кмета на община Пловдив Пламен Райчев. Ето какво сподeлиха от "черно-белия" фенклуб: "Получихме..

публикувано на 23.06.21 в 12:58
Дилан Мертенс (вдясно) направи първа тренировка с Ботев

Лятна буря забави втората тренировка на Ботев в Турция

Дилан Мертенс направи първа тренировка с отбора на Ботев (Пловдив). Халфът пристигна при "канарчетата" вчера сутринта и се включи във втората тренировка за деня. Заниманието бе отложено с 15 минути заради проливен дъжд и силен вятър. Тренировката бе разделена на няколко части, като включваше както групови упражнения така и игра с всички налични здрави..

публикувано на 23.06.21 в 10:18
Локомотив (Пловдив) - Септември (Симитли) 3:1

Локо победи с 3:1 Септември (Симитли) в контрола

Локомотив (Пловдив) победи Септември (Симитли) с 3:1 в първата си контрола от лагера в Боровец. Головете в срещата, която се игра на базата в Говедарци, отбелязаха Лукас Салинас, Александър Иванов и влезлият на смяна Бирсент Карагарен. В 86-ата минута капитанът Димитър Илиев пропусна дузпа. Той заложи на различно изпълнение. Вместо да стреля по земя,..

публикувано на 22.06.21 в 21:05
Димитър Кузманов

Мико отпадна в първия кръг на квалификациите на "Уимбълдън"

Димитър Кузманов  отпадна в първия кръг на квалификациите за Откритото първенство на Великобритания - третия за годината турнир от Големия шлем по тенис. На старта на предварителната схема на "Уимбълдън" втората ни ракета и №244 в света загуби от румънеца Мариус Копил (№222) с 4:6, 3:6.  Двубоят трябваше да се играе още вчера, но заради дъждовното..

публикувано на 22.06.21 в 15:18