Документалният филм „Моята Звездна Приказка“ е дело на екипа Андрей Христозов – режисьор, Стефан Димов – оператор и Борис Зафиров – организатор терен и интервюиращ. Филмът е 15 минутен разказ за миналото и настоящето, на единствения Планетариум с астрономическа обсерватория в България. Той отваря врати на 6 септември 1975 година. Теменужка Начева е първият назначен на работа в Планетариума и негов директор, в продължение на 34 години.
От 1 януари 1995 година, Планетариумът в Смолян е член на Планетарната Общност със седалище Пасадена, САЩ - най-голямата неправителствена организация в света, за космически изследвания. От 2005 година е сред 100-те национални туристически обекта, под номер 83.
Самият проект за заснемането на филма, започва почти инцидентно, разказва режисьорът Андрей Христозов. Но, романтичните спомени от детството, след посещението на Планетариума и няколко кратки разговора с настоящия директор Марияна Хиджигенчева, се превръщат в истинско вдъхновение за създателите на филма. Въпреки, слабия интерес на младите хора към науката в днешно време, Планетариумът си остава институция, която има важно място в развитието на българската наука и популяризирането на астрофизиката, и астрономията.
Филмът е сниман през ноември, миналата година. Вече с премиера в София, през юли предстои премиерата му в Пловдив. Датата е 17 юли, събота, 18:30, в Lucky Дом на киното. На прожекцията ще присъстват авторите на филма, които ще го представят. След прожекцията е предвидена и дискусия, с творческия екип.
Филмът „Моята Звездна Приказка“ е създаден с финансовата подкрепа, на национален фонд „Култура“.
Режисьорът Андрей Христозов разказва за началото на проекта и за създаването на филма, в неделния „Шейкър“.
Държавна опера Пловдив представя премиерата на танцовия спектакъл в две части „Пианото“ от Иржи Бубеничек. Той е вдъхновен от емблематичния филм със същото име на Джейн Кемпиън и е създаден за Кралския балет на Нова Зеландия. Филмът „Пианото“, отличен с 3 награди „Оскар“ и „Златна палма“ в Кан, завладя сърцата на зрителите по света..
Как стигнахме дотам, че изкуственият интелект се нареди сред най-добрите в два поредни конкурса за поезия? Накъде отива поезията и накъде отиваме ние без нея? Накъде отиват хората и творчеството?. Гости на "Срещите" - проф.Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев.
„Гласът на Страдивариус“ – Красимира Стоянова и 300-годишната цигулка на Страдивариус на Светлин Русев ще звучат за първи път в Пловдив в концерт от Музикалния фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ в Епископската базилика на Филипопол. Оперната прима Красимира Стоянова, известна с красотата и изяществото на своя тембър и младият..
Коледната изложба " Художниците на Гранит"! представя колекция с творби на художници от различни поколения свързани със село Гранит. Експозицията включва живопис, фотография и колаж на Антония Маринова-Crazy, Десислава Тодорова, Елена Христова,,Магдалина Топузова,Пенка Делчева,арх.Стойчо Добрев,Тоню Цанев,Чавдар Маринов, Тодорка Тодорова, Таньо..
Община Кричим спечели проект за обновяване на Народно читалище „Пробуда – 1912“. Проектът е за внедряване на мерки за енергийна ефективност и основен ремонт на сградата на стойност 5 598 200 лв. с ДДС. Финансирането е осигурено чрез споразумение между община Кричим и МРРБ. Избраният изпълнител трябва да извърши предвидените дейности в рамките..