Йосиф Миладинов със златен дубъл в Рим

Йосиф Миладинов с европейско злато на 50 и на 100 м бътерфлай
Снимка: LEN

Йосиф Миладинов спечели втора титла от европейското първенство по плуване за юноши и девойка в Рим (Италия).

18-годишният пловдивчанин триумфира на 100 метра бътерфлай и добави нов златен медал към този от 50 метра.

Миладинов завърши за 52.00 секунди, като изпревари португалеца Диого Матос Рибейро и британеца Едуард Милдред.

На предишния континентален шампионат за юноши и девойки в Казан през 2019 година Миладинов спечели сребърен медал на 100 метра бътерфлай и завърши шести на 50 метра бътерфлай.

Той има олимпийска квота на 100 метра бътерфлай за Токио, а през май спечели сребърен медал в дисциплината на Европейското първенство за мъже в Будапеща с национален рекорд от 50.93 сек.

Петър Мицин остана десети в полуфиналите на 200 метра свободен стил.

Красимир Чомаков

Краси Чомаков е новото лице в щаба на "Лудогорец" II

Красимир Чомаков е новото лице в треньорския щаб на "Лудогорец" II. Той ще бъде асистент на наставника Захари Сираков. Задълженията си във втория отбор Чомаков ще съчетава и с работа по развитието на таланти от различните възрастови групи в школата на тринадесеткратните шампиони. Чомаков има опит в треньорството. В периода юли, 2020 г. - март, 2021 г...

публикувано на 21.06.24 в 16:44
Петър Запрянов

Петър Запрянов носи бронзов медал от Москва 1980

Състезателят по спортна стрелба Петър Запрянов е роден на 23.03.1959 година в град Пловдив. Бронзов медалист от Олимпиадата в Москва през 1980 година в дисциплината "60 изстрела лежешком с малокалибрена пушка". През 1981 година поставя абсолютен рекорд в дисциплината си – 600 от 600 възможни точки. В продължение на 12 години е най-добрият български..

публикувано на 21.06.24 в 13:14

Носителите на купата с почетна значка на Пловдив

Футболистите и треньорът на "Ботев" (Пловдив), извели „жълто-черните“ до триумфа в турнира за Купата на България, ще бъдат удостоени с „Почетна значка на град Пловдив“. Общинският съвет в града гласува „за“ решението с пълно единодушие.  Така Душан Керкез и компания получиха още едно признание след като на 15 май спечелиха четвъртата купа на страната в..

публикувано на 21.06.24 в 09:47

Ново помагало ни учи на емоционална компетентност

Деница Велкова е семеен консултант от Пловдив. Идеята за създаването на книгата "Пътуващият театър" с подзаглавие "Едно необикновено СЕМЕЙСТВО, на едно необикновено МЯСТО", се ражда в процеса на работа ѝ, с децата и техните родители. Книгата, наречена от нея, помагало за развиване на емоционална компетентност, цели да подкрепи развиването на..

обновено на 20.06.24 в 14:27
Антъни Уджа подсили

"Ботев" взе нападател с над 100 мача в Бундеслигата

Антъни Уджа официално е футболист на Ботев (Пловдив). 33-годишният нападател има впечатляваща кариера в Германия с отборите на Майнц, Кьолн, Вердер Бремен, Унион Берлин и Айнтрахт Брауншвайг, откъдето пристига в България.  Той има 136 двубоя и 30 гола в Бундеслигата, 114 срещи с 37 попадения във Втора Бундеслига и 24 мача и 7 гола за Купата. Уджа е..

публикувано на 20.06.24 в 09:33