На трето място по междинните резулати е БСП за България (18.39 %). На четвърто, пето и шесто място са ДПС (7.83%), Демократична България (7.17%), и Изправи се! Мутри вън! (5.39%).
В гласове ГЕРБ-СДС получават 27 343 гласа, ИТН - 26 991 гласа, БСП - 19 651 гласа. Четвърта е ДПС с 8351 гласа, ДБ получава 7 677 гласа, а Изправи се! Мутри вън! - 5782 гласа.
При БСП със сигурност ще има пренареждане заради преференции, посочи говорителят на 17-та РИК Иван Кърчев. Поставената на 4-то място в листата Веска Ненчева от Карлово е получила 3108 гласа, което е доста над прага от 7 % преференции, обясни той.
При ГЕРБ-СДС също се очаква разместване на листата, тъй като поставеният на 5-то място Димитър Янев от Асеновград е събрал 2737 гласа, допълни Иван Кърчев.
Разпластяването, т.е. разделянето на протоколите на три екземпляра, отнемаше много време до полунощ, но след това стана доста по-бързо, съобщи говорителят на 17-та РИК Иван Кърчев.
Отстранени бяха проблемите, свързани със спирането на тока.
В местността „Манастирска поляна“ в Сопот ще се проведе традиционният старопланински събор „Да стоплим сърцата с вино и любов“. На събора ще бъдат наградени отличените в конкурсите за най-добър винопроизводител на бяло и червено домашно вино, най-добра домашна ракия и най-добра анасонлийка. Награда ще получат също авторът на най-добра литературна..
Министърът на образованието и науката се е съгласил да промени предложения план прием от РУО-Смолян за новата учебна година. Това стана ясно след разговори между кмета на Смолян Николай Мелемов и Красимир Вълчев. Заради по- малкия брой ученици план-приемът предвижда съкращаването на 7 паралелки, включително в Езиковата гимназия „Иван Вазов“ и..
Кметът на Пловдив предлага управителят на Екобус Илко Търпов да бъде освободен от поста си в интерес на работата. Общинското дружеството бе създадено през май 2022-ра година в мандата на бившия кмет Здравко Димитров и трябваше да закупи по програми, финансирани от ЕС електробуси, които да са част от градския транспорт. Търпов е начело..
Кметът Костадин Димитров посрещна в Пловдив изпълнителния директор на Американския еврейски комитет Дейвид Харис. Той е на посещение в страната по повод представянето на българското издание на своята книга „На предна линия. Живот в името на глобалното еврейско застъпничество“. По време на срещата двамата са обсъдили възможностите за привличане на..
Проект за правата на жените в ромските общности се изпълнява в четири общини в Пловдивска област. За изпълнението му социалната фондация „Инди Рома 97“ получава европейско финасиране от близо 90 хил. лв. Целта е да се преодолеят половите стереотипи сред ромското население в селските райони и маргинализираните общности в общините Куклен,..