Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Политиците са на ход да съставят управляващо мнозинство

Сега идва време за изграждане на мостове

Арман Бабикян
Снимка: БГНЕС

В програма "Точно днес" първите коментари на представители на политическите сили. Разговор с Арман Бабикян от „Изправи се! Мутри вън!“. Бабикян определи постигнатите от ИМВ резултати като стабилни, но с малък ръст. 

"Не бива да бъдем доволни, защото когато стане прекалено доволен един политик, започва да прави глупости", каза Бабикян. Той смята, че вече не може да се изисква ново усилие на избирателите, а политиците трябва да покажат дали имат решителност и способност да съставят управляващо мнозинстно.

Бабикян каза още: "Трябва да се направи правителство на малцинството, но политиките трябва да се подкрепят от партиите, които не са партии на промяната. Трябват политики за реформи в България."

"Въпросът сега е колко публично ще бъдат артикулирани ключовите приоритетите за управлението на страната, за да могат да получат своята подкрепа, без задкулисни преговори", заяви Бабикян. Той призова за публичност при съставяне на новото правителство. Бабикян каза още, че важният ход е на ИТН, защото реформаторският вот е отишъл при тях.

"ГЕРБ са поставени пред варинатите дали да дадат подкрепа към протестните партии, или да останат в миналото, изборът е техен", заключи Бабикян. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 08.02.25 в 07:15

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28