Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дете загина, блъснато от полицай на пешеходна пътека в с. Братаница

| обновено на 19.07.21 в 20:44
Снимка: архив БГНЕС


Днес около 11.40 ч. на главната улица в пазарджишкото село Братаница служител на МВР със служебен автомобил е блъснал на пешеходна пътека 8-годишно момиченце. Според свидетели детето е изскочило на пътното платно внезапно.  
На място са били изпратени екипи на РУ-Пазарджик, ОДМВР-Пазарджик и линейка на „Спешна помощ”. Малко по-късно детето е починало.

8-годишното момиченце пресичало пешеходната пътека с по-голямото си братче, когато е било ударено от колата.

Водачът на служебната кола, която не е била обозначена, е служител на звеното за „Борба с организираната престъпност“ към пазарджишката полиция. Служителят на МВР е заобикалял колона от спрели пред пътеката автомобили и не е успял да види изскачащото пред него дете.

Прокуратурата вече му повдигна обвинение за убийство по непредпазливост. Към момента няма информация дали полицейският  служителят е вече задържан и какъв е резултатът от кръвните проби за наличие на алкохол и наркотици. 

Говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов:

"Служител на МВР със служебен автомобил е блъснал 8-годишно момиченце, което е пресичало на пешеходна пътека. На място са били изпратени незабавно екипи на Районното управление в Пазарджик, на сектор "Пътна полиция" и линейка на Спешна помощ.

Детето е транспортирано в Многопрофилната болница за активно лечение в Пазарджик в много тежко състояние и за съжаление то е починало.

Извършват се процесуално следствени действия, уведомена е окръжната прокуратура.

Не бих могъл да уточня на този етап звеното, в което работи служителят, единствено мога да уточня, че се касае за служител на МВР със служебен необозначен автомобил.

На този етап не ми е известно да има употреба на алкохол, но това тепърва ще се изясни, тъй като на служителя ще бъде взета и кръвна проба за лабораторен анализ".

Окръжният прокурор Албена Кузманова:

„Образувано е следствено дело за смърт по непредпазливост на пешеходна пътека. Взета е проба, чака се изследване на кръвта, за 24 часа ще бъде задържан“.

Кметът на Братаница Георги Спасов:

„Напрежение в селото няма. Просто нещата са така, че движението минава от тук - пътят от Септември до Звъничево е отбит, целият трафик минава през Братаница. Молбата на жителите на селото е - колкото може да има присъстващи контролни органи, да се контролира движението“.

Близките на загиналото момиченце проведоха тази вечер мълчаливо бдение с искане за справедливо разследване, като блокираха главния път в центъра на Братаница в посока Пазарджик за около 20 минути. Те недоумяват защо полицейският служител не е изчакал спрените пред пешеходната пътека коли, а ги е изпреварил с висока скорост.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пастрокът - мъчител на малкия Адриан получи 8 г. затвор, майката - глоба

8 години затвор получи Петър Чернев за жестокото малтретиране на 5-годишния Адриян. Майката на детето Стела Алексова, подсъдима за съучастие, както и затова, че е укривала и мълчала за станалото, получи единствено административна глоба.  Срещу  Петър Чернев имаше повдигнати 6 обвинения за малтретиране на малчугана.  Двамата с майката са..

обновено на 26.03.25 в 20:17

Домашна лаборатория за наркотици е разкрита в Пловдив

Досъдебно производство за държане и производство на наркотици е образувано срещу 25- годишен мъж от Пловдив. При акция преди повече от месец  в дома му е открита нарколаборатория за синтетични наркотици, като са иззети над 4 килограма метамфетамин и 3 килограма прекурсор.  Днес от Областната дирекция на полицията съобщиха, че направените експертизи..

публикувано на 26.03.25 в 17:03

Директорският пост в МВР-Пловдив е вакантен

Ст. комисар Георги Машонов вече не е директор на областната дирекция на полицията в Пловдив. Пред Радио Пловдив той съобщи, че  е подал заявление за преместване в МВР в София. Машонов бе назначен на поста от служебния министър на вътрешните работи Атанас Илков през септември миналата година. Преди това той бе началник на Районото управление в Труд...

публикувано на 26.03.25 в 15:33

Панаирът е домакин на "Природа, лов, риболов" и "Цветна пролет"

Над 150 компании от различни европейски държави участват в изложенията "Природа, лов, риболов" и "Цветна пролет", които бяха открити в Пловдивския панаир. Лентата преряза зам.-министърът на земеделието и храните Стоян Тошев , а на церемонията присъстваха кметът на Пловдив Костадин Димитров, областният управител на Пазарджик Валентина..

публикувано на 26.03.25 в 13:18

Полицията провери 150 коли на АМ "Тракия" край Пазарджик

Планирана специализирана полицейска операция по метода "широкообхватен контрол" се проведе днес в района на 69-ти километър на автомагистрала "Тракия" в териториалния обхват област Пазарджик.  В нея се включиха патрулни екипи на сектора "Пътна полиция", Районно управление - Пазарджик, представители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация",..

публикувано на 26.03.25 в 12:21