Стойка Кръстева ще се бие за златен медал на Олимпиадата!

Българската боксьорка Стойка Кръстева ще се бие за златен медал на Олимпиадата, след като победи японката Цукими Намики на полуфиналите в категория до 51 кг на женския боксов турнир в Токио.

Първият рунд беше присъден в полза на Стойка Кръстева с 4:1 съдийски гласа.

Втората част реферите единодушно дадоха на българката - 5:0. Стойка беше безапелационна и в третия рунд.

Така с пълно съдийско единодушие 5:0 нашенката заслужено взе победата.

В спор за златния медал Кръстева ще се бие срещу Бусе Наз Чакъроглу от Турция, която по-рано днес победи Хсиао-Вен Хуанг от Тайван. Хуанг и Намики остават с бронзовите медали от Токио 2020.

Мачът за олимпийската титла между Стойка Кръстева и Чакъроглу е на 7 август (събота) от 8:15 часа българско време.

Ботев (Пловдив) - Берое 2:1

Ботев победи с 2:1 Берое и стъпи временно на върха

Ботев (Пловдив) спечели Битката за Тракия и продължава с доброто си представяне до момента през сезона. Тимът на Азрудин Валентич надигра Берое с 2:1. Емануел Току изведе домакините напред в 70-ата минута, а Па Конате удвои в 85-ата. Капитанът Александър Цветков отбеляза почетно попадение за гостите в добавеното време. Аулин Фал удари гредата през..

публикувано на 17.09.21 в 23:02

Локомотив с първа победа за сезона!

Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 2:0 в двубой от осмия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Царско село". Лукас Салинас (69') даде аванс за пловдивчани.  В добавеното време на срещата черно белите удвоиха преднината си, след като Димитър Илиев (90+4') бе точен от дузпа. Първото полувреме не предложи абсолютно нищо интересно, като двамата..

публикувано на 17.09.21 в 18:03
В Пловдив започна ДЛОШ по колоездене

Започна ДЛОШ по колоездене в "Колодрума"

Зала "Колодрума" о тново е домакин на най-престижното национално колоездачно състезание на писта – Държавния лично-отборен шампионат (ДЛОШ). От днес до 19 септември 97 колоездачи от 13 професионални клуба ще водят надпреварата, която ще се проведе в три категории - юноши старша, мъже елит и жени. „Зала „Колодрума“ е уникална по своята стойност за..

публикувано на 17.09.21 в 16:22

Връщане в Пловдив преди стотици години

Оригинални  мечове, копия, боздугани и стрели от Античността и Средновековието ще покаже сдружение „Филипопол” по време на фестивала „Пловдив – древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство”.  Ценните артефакти за първи път ще излязат от музея за демонстрации пред публика. Това е възможно със съдействието собствениците на колекция..

публикувано на 17.09.21 в 08:23

Двама от Царско село заразени с COVID-19

Двама футболисти от състава на Царско село – Лъчезар Балтанов и Мартин Кавдански са заразени с COVID-19. И двамата  са поставени под карантина. Останалите играчи от състава на Антони Здравков предстои да се подложат на тестове, за да се установи какво е тяхното състояние. Балтанов и Кавдански взеха участие в последния мач на Царско село, който беше в..

публикувано на 16.09.21 в 18:01