Кампанията „Ваучери за храна срещу ваксина“ стартира днес на входа на верига магазини МЕТРО. Временният ваксинационен пункт ще работи в дните петък, събота и неделя от 10ч до 18ч.
Поставилите си ваксина срещу коронавируса ще получават ваучер на стойност 20 лева. Получилият ваучера може или да го използва за пазаруване, или да го дари в полза на фондация „BCause”, която помага на децата на медици и учители, починали от Covid-19.
Първият ваксинирал се във временния пункт е Пламен Моллов от Асеновград, който отива на място, за да постави втората си доза и да подкрепи кампанията в помощ на децата. Възрастният мъж е на място час по-рано. „Идвам да се ваксинирам, защото искам да пътувам и да подкрепя децата“, заяви Моллов.
На място пристигат и още хора.
„Идвам заради каузата. Това е осъзнат избор. Аз съм „ЗА“ ваксинирането, изчаквах правилния момент. Той дойде и е свързан с нещо хубаво“, каза млада жена, дошла за първа доза.
Французинът Себастиен също е един от желаещите да се ваксинират. Той живее в България от три години. Разбира за пункта от жената си. Не знае за каузата, но е готов да я подкрепи.
Временните ваксинационни пунктове ще работят до края на месец септември в градовете София, Пловдив, Варна, Бургас и Велико Търново.
Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара. Чуйте още от Костадин Тотков, ръководител на транспорта на „Автобусни превози“ съобщи зца Радио..
Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. Дрогата беше открита на 25 февруари във..
Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив. Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..
Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично, което да..
Мъж заплаши с детски пластмасов пистолет служител на мобилен оператор в Пловдив. Инцидентът станал в офиса на мобилния оператор в пловдивски МОЛ малко преди затварянето му снощи. При направената от полицията проверка се оказало, че нападателят е пиян 62-годишен мъж. Той е задържан в ареста на Второ РУ, а детският пистолет е иззет. По случая е..