Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Граждански арест и затвор до 15 години за побойник и обирджия

Трима пловдивчани арестуваха 42-годишен грабител, нападнал старица на ул. "Авксентий Велешки" в града. Случката е от 29 юни, а днес прокуратурата е внесла обвинител акт спрямо задържания.

Минути след 20 часа в конкретния ден, 87-годишната старица вървяла по централната улица.  Тя носела на рамото си дамска чанта, в която имало 1655 лева. Изневиделица изскочил обирджията и я нападнал в гръб. Ударил я, за да я повали на земята. Тя паднала на тротоара, след което той издърпал дамската чанта и избягал. Това се разиграло пред очите на шофьор, който видял бутането на жената и отнемането на чантата й. Той спрял колата и подгонил криминалния тип, като към него се присъединили още двама минувачи. Тримата мъже го задържали и го охранявали до пристигането на полицейски екипи. Отнетата чанта с парите била върната на възрастната пловдивчанка.

По делото е била назначена съдебномедицинска експертиза, която е установила, че при падането жената е получила счупване на бедрена кост.

Спрямо обирджията е взета мярка за неотклонение „задържане под стража“. За престъплението, в което е обвинен, законът предвижда наказание лишаване от свобода за срок от 5 до 15 години.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кметът посрещна посланика на Ирландия Катрин Банън в Пловдив

Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..

публикувано на 11.02.25 в 15:09

РЗИ откри опасен ботокс в 2 салона за красота и стоматологичен кабинет

Продължават проверките на РЗИ Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, но които се извършват нелегалните процедури, каза директорът й д-р Аргир Аргиров.   При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два салона..

публикувано на 11.02.25 в 14:02

Боклукчийски камион разби бетонна ограда до надлез "Родопи"

Камион за боклук на КМД се е блъснал в бетонна ограда на  първия светофар на Кукленско шосе след надлез „Родопи“. Инцидентът е станал малко преди обяд, а камионът е сринал оградата. Изяснява се причината за инцидента, няма пострадали.  На място са екипи на полицията. Шофьорът на камиона е тестван за алкохол, резултатът е отрицателен.  Д..

публикувано на 11.02.25 в 13:28

Арестуваха дрогиран шофьор във Велинград

Дрогиран шофьор бе задържан от полицията във Велинград, а 30-годишен мъж мъж бе заловен със синтетични наркотици в Септември. За двата случая информираха от полицията в Пазарджик. При рутинна проверка на Пътна полиция в курортния град бил спрян лек автомобил БМВ. 35-годишният водач от Ракитово бил тестван с техническо средство, като пробата..

публикувано на 11.02.25 в 13:25

Възрастна жена е в болница след взрив на отоплителен котел в Смилян

Жена на 81 години от смолянското село Смилян е приета в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив след взрив на отоплителен котел, съобщиха от МВР в Смолян.  Котелът на твърдо гориво се е намирал в обособено помещение. От взривната вълна са унищожени 2 кв. м покривна конструкция и 8 кв. м жилищна конструкция.  Пострадалата е в болница с разкъсно-контузна..

публикувано на 11.02.25 в 13:22