Започва четвъртото издание на фестивала „Уикенд в Пловдив“. Форумът включва три безплатни събития – „Уикенд в Пловдив тур“, представлението „Криворазбраната цивилизация“ на театър „Хенд“ и прожекции в кино „Арена“ в мол „Марково тепе“.
Гостите на проявите могат да се възползват от над 50 атрактивни оферти с отстъпки от 10 до 50% за хотелско настаняване, заведения и магазини за шопинг. За да се възползват от всички предложения, граждани и туристи могат да си закупят „Уикенд гривна“, която ще бъде своеобразен билет за фестивала. Притежателите могат да участват в игра с награди със събирането на стикери от различните локации.
„Основната цел на фестивала е повишаването на туристическия поток в Пловдив“ – изтъкна заместник-кметът по туризъм и култура Пламен Панов. Той уточни, че реализираните нощувки от български граждани тази година са се повишили с 29% спрямо предходната. Броят на чуждите туристи обаче е спаднал с 21 процента.
От 8 до 17 чaса днес се спира движението по бул. "Александър Стамболийски" от кръстовището с ул. "Стефан Стамболов" до кръстовището с ул. "Братя Шкорпил". Причината е авариен ремонт на магистрален водопровод по проект на ВиК, обясняват от общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта“. Маршрутът на автобусна линия № 1 ще бъде..
На 6 март (четвъртък) от 08.00 ч. до 17.00 ч. се спира движението по бул. ,,Александър Стамболийски“ от кръстовището с ул. ,,Стефан Стамболов“ до кръстовището с ул. ,,Братя Шкорпил“, това съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта“ в Пловдив. Причината е авариен ремонт на магистрален водопровод на ВиК. Затварянето на булеварда ще доведе и до..
Проектът е на стойност 1 милион 217 хиляди лв. и се финансира по Националния план за възстановяване и устойчивост. Фирмата изпълнител ще постави общо 4505 нови LED лампи в селата Бенковски, Войводиново, Войсил, Граф Игнатиево, Динк, Желязно, Калековец, Костиево, Маноле, Радиново, Рогош, Скутаре, Труд и Царацово. Кметът на община „Марица“..
Медицинският хеликоптер пристигна на стадиона в кв. "Райково", за да превози най-тежко пострадалия от катастрофата, която стана по обяд днес на кръстовище в центъра на Смолян. Бус удари електрически стълб в Смолян, трима души пострадаха Мъжът е на 47 години и е с тежка черепно-мозъчна травма и бе транспортиран за лечение в УМБАЛ "Свети Георги" в..
Спешни аварийни дейности по стабилизиране на мозайката на античната сграда "Ирини" започва екипът на Общинския институт "Старинен Пловдив", съобщи директорът му проф. Елена Кантарева - Дечева. Близо 10 месеца след като е внесена в Министерството на културата, днес план-програмата за извършването им бе приета от Експертния съвет по недвижимо..