„Това ще издигне рекламата на българските вина в един много по висок клас“ – коментира Гечев
„Един от основните приоритети на Международната организация по лозата и виното е дигитализацията във винения бранш, свързана с проследяването на произхода, пътя и технологията на виното“ – заяви в Пловдив нейният генерален директор Пау Рока. Той разясни, че по бар кодът на бутилката потребителят може да узнава чрез специално приложение, какъв е сортът на гроздето, къде се намира лозовият масив, в коя винарна е произведено виното, кой е неговият технолог, в какъв тираж по брой бутилки е пуснато на пазара и т.н.
Пау Рока беше удостоен с титлата „Доктор хонорис кауза“ на Университета по хранителни технологии в Пловдив. Той благодари за честта на ректора Пламен Моллов и отбеляза, че виното е не само характерен продукт за България, а и част от културата и историята на населението.
Със съдействието на Пау Рока в УХТ ще бъде открита магистърска програма по технология на виното под егидата на Международната организация по лозата и виното, чийто център е в Париж. Така учебното заведение ще се превърне в третият университет в света след Университетите на Монпелие, Франция и „Дейвис“ в САЩ, който ще присъжда дипломи по програми на организацията по лозата и виното – отбеляза ректорът Пламен Моллов.
8 години затвор получи Петър Чернев за жестокото малтретиране на 5-годишния Адриян. Майката на детето Стела Алексова, подсъдима за съучастие, както и затова, че е укривала и мълчала за станалото, получи единствено административна глоба. Срещу Петър Чернев имаше повдигнати 6 обвинения за малтретиране на малчугана. Двамата с майката са..
Досъдебно производство за държане и производство на наркотици е образувано срещу 25- годишен мъж от Пловдив. При акция преди повече от месец в дома му е открита нарколаборатория за синтетични наркотици, като са иззети над 4 килограма метамфетамин и 3 килограма прекурсор. Днес от Областната дирекция на полицията съобщиха, че направените експертизи..
Ст. комисар Георги Машонов вече не е директор на областната дирекция на полицията в Пловдив. Пред Радио Пловдив той съобщи, че е подал заявление за преместване в МВР в София. Машонов бе назначен на поста от служебния министър на вътрешните работи Атанас Илков през септември миналата година. Преди това той бе началник на Районото управление в Труд...
Над 150 компании от различни европейски държави участват в изложенията "Природа, лов, риболов" и "Цветна пролет", които бяха открити в Пловдивския панаир. Лентата преряза зам.-министърът на земеделието и храните Стоян Тошев , а на церемонията присъстваха кметът на Пловдив Костадин Димитров, областният управител на Пазарджик Валентина..
Планирана специализирана полицейска операция по метода "широкообхватен контрол" се проведе днес в района на 69-ти километър на автомагистрала "Тракия" в териториалния обхват област Пазарджик. В нея се включиха патрулни екипи на сектора "Пътна полиция", Районно управление - Пазарджик, представители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация",..