Общопрактикуващите лекари ще могат да изписват от безплатните лекарства за лечение на пациенти с Covid-19. До този момент това можеше да стане само в така наречените Covid зони. Това ще стане най-рано в понеделник, съобщи заместник здравния министър Александър Златанов след извънредно заседание на Надзорния съвет на Здравната каса.
„Хората с доказан Covid ще имат правото, освен да получат рецепта от Covid зоната, както беше досега, ще могат да получат същата и от общопрактикуващите лекари“, каза той.
От ноември медиците на първа линия в борбата срещу Covid-19 ще получават по 1200 лева месечно, обяви управителят на Здравната каса проф. Петко Салчев.
„Следващият месец сумите, които ще бъдат плащани на първа линия не са 1000 лева, а са 1200 лева. През ноември месец лекарите на първа линия ще получат за октомври по 1200 лева“, каза той.
Здравната каса ще поема изцяло разходите на болниците, които лекуват пациенти с коронавирус. Условието е да имат не по-малко от 10% заети легла с Ковид болни, поясни професор Салчев.
Средно 39 милиона месечно ще се разпределят между повече от 207 болници в страната.
„Всяко лечебно заведение, което лекува болни с Covid, на базата на това, което му е разпределено преди това, ще получи до 100% стойността, която му е определена от Надзорния съвет“, обясни той.
От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията. Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол. При акциите са..
Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков. Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение. След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..
Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград. Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител. Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..
В Окръжния съд в Пловдив продължава делото срещу Рангел Бизюрев, обвинен в жестокото убийство на 24-годишния Димитър Малинов в Цалапица. По делото днес ще бъдат разпитани още свидетели и експерти. Бизюрев беше доведен с белезници в съдебната зала и делото започна. Днес по него ще бъде разгледана експертизата на камерата от читалище "Светлина" в Цалапица..
В Окръжния съд в Пловдив продължава делото срещу Рангел Бизюрев, обвинен в жестокото убийство на 24-годишния Димитър Малинов в Цалапица. По делото днес ще бъдат разпитани още свидетели и експерти. На предишното заседание в края на миналата година беше разпитан студент, привлечен като поемно лице, който внесе смут с показанията си за..