„Живеем в криза на авторитетите и не знам дали ако някоя звезда се ваксинира, това ще доведе до ваксиниране на феновете ѝ или антиваксърите ще отпаднат от нейните фенове“. Така медийният експерт Георги Лозанов коментира едно от новите разделения в общество на „за“ и „против“ ковид-имунизациите.
Той посочи, че това разделение добива и политически план, като тези, които защитават ваксините са по-скоро свързани с традиционнте партии и фигури, а антиваксърите – с по думите му „по-екзотични политически субекти“.
"При предишното управление - който му вярваше, вярваше и на ген. Мутафчийски, а който не, гледаше на маските като на метафора на запушената уста“- посочи Лозанов.
Според него, ако се направи класация на ваксърите и антиваксърите, тя ще може да се използва като социология за измерване на доверието във властта. Затова експертът е убеден и че кризата с коронавируса предопределя политическия вот.
„Единственият шанс да се увеличат ваксините е - от една страна да се повиши доверието към институциите – и второ – личната болка. Не личният пример на другите, а личната болка, която те изправя пред драмите на тази боелст“ – каза Георги Лозанов.
Още по темата и как медиите комуникират кризата с коронавируса чуйте в интервюто в звуковия файл.
Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..
Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив. Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..
Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..