Михаела Барокова за децата на бъдещето

Една мъдра мисъл на един мъдър човек гласи, че е хубаво да подготвим бъдеще за децата си, но е много по-хубаво и далеч по-важно да подготвим децата си за бъдещето.

Труден или лесен е този процес за нас като родители ще разберем от  Михаела Барокова - доктор  по психология на развитието от Boston University, където е изучавала развитието на комуникативните умения на децата, а по настоящем преподавател в Департамента по Когнитивна наука и психология в Нов български университет.

Тя бе гост в предаването „Вход свободен“ и сподели какви умения, трябва да придобият децата, за да са успешни като възрастни. И още какво ние родители можем да предприемем,за да отгледаме адаптивни, уверени и иновативни деца.

Целият разговор с д-р Михаела Барокова е достъпен в прикачения звуков файл.

Локо - Черно море 1:1

Локо и Черно море направиха 1:1 с две дузпи

Локомотив (Пловдив) и Черно море не се победиха в мач от междинния 17-и кръг на Първа лига и завършиха 1:1 на "Лаута". И двете попадения в срещата паднаха от дузпи. Пабло Гарсия реализира за гостите в 12-ата минута, а капитанът на вицешампионите Димитър Илиев в 37-ата изравни. Главният съдия Георги Давидов подмина нарушение на Виктор Попов за втори..

публикувано на 01.12.21 в 17:09

“Mечешки истории“ с Йордан Тотев

В първото декемврийско издание на предаването „Вход свободен“ и в рубриката ни „За животните с любов“ ви разказахме за хората и мечките. Йордан Тотев е човекът наясно с всички „Мечешки истории“. И отново той с група ентусиасти създават платформата „Хора като мечки“ чрез която обичат, помагат, изследват и защитават мечките в България...

публикувано на 01.12.21 в 15:58
Локо ще спира победната серия на Черно море

Локо приема Черно море от 15:00 часа днес

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) приема Черно море (Варна) в 17-тия кръг на Първа лига. Срещата е от 15:00 часа днес на стадион “Локомотив”, а от 17:30 часа Царско село е домакин на Левски. Берое победи снощи Славия с 2:1 и измести "черно-белите" от шестото място. Мартин Камбуров отбеляза своя гол номер 256 в елита и излезе на второ място..

публикувано на 01.12.21 в 09:22
Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца) 2:1

Ботев (Пловдив) се завърна на победния път

Ботев (Пловдив) победи като домакин Ботев (Враца) с 2:1 в първия мач от междинния 17-и кръг на Първа лига. Головете за домакините отбелязаха Маркиньос в 11-ата минута и Емануел Току в 50-ата. За гостите се разписа Дориан Бабунски в 77-ата минута. Попадение на врачани в добавеното време на срещата не бе зачетено поради засада. След успеха Ботев..

публикувано на 30.11.21 в 17:05

Пловдивският и врачанският Ботев откриват 17 кръг на Първа лига

17-ят кръг на Първа лига започва днес с два мача. От 15:00 часа Ботев (Пловдив) приема Ботев (Враца), а от 17:30 часа Берое е домакин на Славия в Стара Загора. Пълна програма за междинния 17-ти кръг на Първа лига: Вторник, 30 ноември 15:00, Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца) 17:30, Берое - Славия Сряда, 1 декември 15:00, Локомотив (Пловдив) -..

публикувано на 30.11.21 в 09:39