С музика, светлини и фойерверки пловдивчани посрещнаха месец декември и новото Коледно дърво, което грейна тази вечер на площад "Стефан Стамболов". На него се събраха стотици пловдивчани в очакване на символичното запалване на елхата, висока 13 метра.
Програмата откриха Хорът на пловдивските момчета „Стефка Благоева“, последвани от Дядо Коледа и кметът на Пловдив Здравко Димитров.
„Пожелавам на най-малките да бъдат винаги усмихнати и щастливи“, обърна се към децата кмета Здравко Димитров.
Той пожела още на всички пловдивчани предстоящата 2022 година да бъде по-здрава и „заедно да направим града ни по-добро място за живот“.
С изпълнение на сцената се качиха и Вокална група „Магия“ от „Арт Войс Център“.
За първи около елхата беше открит и специален коледен кът, изработен от възпитаниците на Националната гимназия за сценични и екранни изкуства в Пловдив, където пловдивчани и гостите на града могат да си направят снимки за спомен сред празничната украса и с Дядо Коледа.
В близост до Коледната елха и новата ледена пързалка на Пловдив, която отвори вратите си днес и продължи да работи до края на януари 2022г.
Тази година пързалката надминава размерите на предходната. Площта, покрита с лед е над 2 500 кв. метра, разположена е на площад "Централен" и по част от Цар Симеоновата градина.
Чуйте репортажа в звуковия файл, а видеото вижте тук:Нови цени за паркиране влизат в сила от днес в Асеновград. Престой на синя зона и общински паркинги за 1 час се увеличава с 50 стотинки и 1.50 лева. Стойността на служебен абонамент за паркиране в Централна градска част е 50 лв. на месец, паркирането за автомобилите на домуващите в централната зона струва 60 лв. на година. Таксата за местата..
Полицай пострада при сбиване на две компании в Смолян. В събота през нощта дежурен полицейски наряд реагира на сигнал за сбиване между две компании в казино в областния град. При пристигането си пред обекта, при опит за задържане на двама мъже на 25 и 26 години са отправили обидни думи, закани и нанасяне на удари към полицейските служители...
Нарастват случаите на заболели от грип и остри респираторни заболявания в област Пловдив. По последни данни на Националния център по заразни и паразитни болести за седмицата от 27 януари до 2 февруари нивото на заболеваемост достигна 318 на 10 хиляди души. Най-голямо е завишението на заболеваемостта в групата от 15 до 29 години, следвани от..
Ръководството на ПП свали политическото си доверие от кмета на район „Северен” Венцислава Любенова. Решението е взето на заседание на Изпълнителния съвет на партията, на който е обсъден аработата на кметовете и общинските съветници, избрани с нейната листа. "Като изрази общо задоволство от работата на избраниците си по места, Изпълнителния съвет..
Първа копка за реконструкция на републиканския път, който свързва Пловдив със Строево – Красново – Кръстевич, в рамките на село Труд, направиха кметът на община „Марица“ Димитър Иванов и кметът на селото Спас Стайков. Трасето е дълго малко 1,1 км, а реконструкцията му ще струва 2 121 000 лв. Парите са осигурени от Министерството на..