Издателството е сред създателите на историята на българското частно книгоиздаване, като през годините е помогнало за утвърждаването на редица български и чужди автори. Средно на година „Хермес“ изкарва на пазара около 250 заглавия.
Управителят на „Хермес“ отрича информациите, че българите не четат книги.
„30 години вече се изморих да повтарям, че ако нямаше интерес към книгите в България, то ние няма как да съществуваме. А сме издали за 30 години 25 милиона екземпляра, това е огромно количество книги. Не сме и само ние, има поне 150 български издателства“, категоричен е Стойо Вартоломеев.
Той е категоричен, че книгата не е просто прозорец към света, а е огледало, в което човек може да погледне в себе си.
Издателството подготвя специална библиотека за Пловдив, която ще носи името „Седемте хълма“. Книгите от поредицата ще са посветени на историята на града.
„Седемте хълма“ ще включва книги, свързани с историята на Пловдив. Решихме да обявим тази инициатива на 30 годишнината на „Хермес“, защото смятам, че историческата памет се възприема най-добре чрез художественото слово“, каза още Стойо Вартоломеев.
Издателство „Хермес“ е създадено през 1991 година, а първата книга е „Тайнствените сили в природата“ от Камий Фламарион. Най-голям успех на издателството в първите години носи поредицата „31 забравени любовни романа“. Само от нея са продадени над 4 милиона екземпляра и тя се превръща в истински феномен в историята на новото българско книгоиздаване.
Образователната програма на изложбата „История на българските национални участия във Венецианското биенале 1910 – 2024“ в галерия "Капана" продължава и тази седмица. От 15.00 часа днес в галерията ще се проведе и първият кураторски тур в изложбата. Кураторът Пламен В. Петров ще води публиката в експозицията, разкривайки някои от скритите..
Образователната програма на изложбата "История на българските национални участия във Венецианското биенале 1910 – 2024" продължава и тази седмица. От 15 часа в галерия "Капана" ще гостува кураторката на българското участие във Венецианското биенале от 2019 година – Вера Млечевска. Проектът „Как живеем?“ е куриран от Вера Млечевска, която описва..
Красимира Стойчева-Пекова е автор на книгата „Мамо, искам да отслабна!“. Тя е доктор и специалист по здравословно и балансирано хранене, с дългогодишен опит в спорта и като треньор на шампиони. Красимира е ОКС доктор към НСА „Васил Левски“ и има над 25 години опит като състезател и треньор. Тя е и майка на две породени деца, което я вдъхновява..
„Корени и светила“ на Любослава Трайкова е сборник с разкази, в който са събрани сложни човешки съдби и характери. Случки от прекършеното детство, ранно откритата жестокост на живота, бракът, който се превръща в капан. Това са текстове, които разобличават недъзите на съвременното общество и ни карат да се замислим. Там място намира и..
Изложба с плакати за постановката „Едип и пророците“, създадени от учениците от 11. и 12. клас от специалност „Рекламна графика“ на Национална художествена гимназия „Цанко Лавренов“ , ще се открие в Драматичен театър-Пловдив. Събитието ще представи алтернативни рекламни плакати за спектакъла „Едип и пророците“ на пловдивския театър,..