Издателството е сред създателите на историята на българското частно книгоиздаване, като през годините е помогнало за утвърждаването на редица български и чужди автори. Средно на година „Хермес“ изкарва на пазара около 250 заглавия.
Управителят на „Хермес“ отрича информациите, че българите не четат книги.
„30 години вече се изморих да повтарям, че ако нямаше интерес към книгите в България, то ние няма как да съществуваме. А сме издали за 30 години 25 милиона екземпляра, това е огромно количество книги. Не сме и само ние, има поне 150 български издателства“, категоричен е Стойо Вартоломеев.
Той е категоричен, че книгата не е просто прозорец към света, а е огледало, в което човек може да погледне в себе си.
Издателството подготвя специална библиотека за Пловдив, която ще носи името „Седемте хълма“. Книгите от поредицата ще са посветени на историята на града.
„Седемте хълма“ ще включва книги, свързани с историята на Пловдив. Решихме да обявим тази инициатива на 30 годишнината на „Хермес“, защото смятам, че историческата памет се възприема най-добре чрез художественото слово“, каза още Стойо Вартоломеев.
Издателство „Хермес“ е създадено през 1991 година, а първата книга е „Тайнствените сили в природата“ от Камий Фламарион. Най-голям успех на издателството в първите години носи поредицата „31 забравени любовни романа“. Само от нея са продадени над 4 милиона екземпляра и тя се превръща в истински феномен в историята на новото българско книгоиздаване.
Именитата пианистка Венета Нейнска поставя началото на европейското си турне „Пътища и посоки“ в Дом на културата „Борис Христов“ в Пловдив. Най-добрият концертен роял „Стейнуей“ в България ще звучи с изпълнението на произведенията на Шопен, Рахманинов, Крайслер, Мануел да Файя, Кристоф Вилибалд Глук, Франц Шуберт. „Подобно на начина,..
За кенсъл културата ще си говорим тази събота. Защо се появи и какво ни обещава? А може би отговорът е в казаното от Алан от Лил, проповедник от 12 век: "Миналото има восъчен нос, който може да бъде извиван във всички посоки." Гости на "Срещите" са проф. Цочо Бояджиев, Мирослава Кацарова и доц. Илия Кожухаров.
В НБ „Иван Вазов“ в Пловдив ще бъде представена книгата „Ататюрк. История на идеи“ от М. Шюкрю Ханиоглу. Тя не е поредната биография на големия турски държавник, а разказва за идеите на Ататюрк, еволюцията им и реализацията им в турското общество. Авторът М. Шукрю Ханиоглу е професор по история на късната Османска империя в департамента по..
Дружеството на пловдивските художници организира търг с творби от архива си. Аукционът се ще състои в Изложбената зала на Дружеството на ул. „Авксентий Велешки“ 20. Организаторите канят любителите на изобразителното изкуство и пловдивските таланти, представители на бизнеса и колекционери да участват в тазгодишното издание на търга, на..
Бачковската света обител посрещна деца от последните групи на детските градини в селата Белащица и Марково. Поводът за посещението бе Деня на християнското семейство и на православната християнска младеж, който се чества днес. Малчуганите бяха посрещнати в манастирската църква „Успение Богородично“ от отец Евтимий. Той се обърна към децата с „добре..