Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Верижна катастрофа на пътя Пазарджик - Пловдив тази сутрин

| обновено на 14.12.21 в 11:38
Снимка: pa-media.net

Верижна катастрофа на пътя Пазарджик-Пловдив  в района на селата Мало Конаре-Говедаре тази сутрин сблъска 3 леки коли. Сигналът е бил получен на тел. 112 около 7,30 часа. За щастие няма пострадали хора, щетите са само материални,

На място са изпратени коли на Пътна полиция и за кратко движението е било затруднено. Говорителят на МВР Пазарджик Мирослав Стоянов съобщи, че към 10 часа движението вече е освободено. На място все още остават пътни полицаи за регулиране. Основната причина не е времето, то е само притурка, коментира пред Радио Пловдив Мирослав Стоянов.

"Основната причината е грешка на водачите, които не са спазвали необходимата дистанция между единия и втория автомобил, по всяка вероятност говоря, и в резултат на това е предизвикано и ПТП, първоначално между два, а впоследствие и между трети автомобил."

Още за катастрофата чуйте в звуковия гфайл от говорителя на МВР Пазарджик Мирослав Стоянов.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Стотици кукери прогониха злото от Карловската община

На площад „20-ти юли“ в центъра на Карлово се проведоха традиционните кукерски игри. Тази година участие взеха 17 състава.  Заместник-кметът Антон Минев откри празника и поздрави всички самодейци, които възпроизвеждат уникалната българска традиция.  Стотици хора наблюдаваха дефилирането на кукерските състави.  Тази година в празника "Старчовден"..

публикувано на 01.03.25 в 14:19

Иззеха 445 кг марихуана при спецакция в село Главатар

Второ депо за наркотици е разкрито при специализирана полицейска операция на ГДБОП на територията на област Пловдив. Акцията е проведена на 27 февруари в село Главатар, община Калояново, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.  Наркотичните вещества са били открити в 27 кашона в микробус, увити в полиетиленово фолио и подготвени за..

публикувано на 01.03.25 в 11:54

С близо 400 нови знамена Пловдив посреща 3 март

С близо 400 нови знамена Пловдив ще посрещне националния празник 3 март – Ден на Освобождението на България от османско иго.   Екипи на общинското предприятие „Чистота“ ги монтираха по електрическите стълбове на надлез „Скобелева майка“, Коматевско, Асеновградско, Кукленско, Карловско и Пещерско шосе. На пет от входно-изходните артерии на..

публикувано на 01.03.25 в 09:35

Пловдивските читалища организират посрещане на Баба Марта

От 11 часа на пл. „Стефан Стамболов“ пред Община Пловдив пловдивските читалища организират традиционното посрещане на Баба Марта.  Организаторите са подготвили пъстра програма със закичване на мартеници, фолклорни песни и танци, ателиета на открито.  Читалищните дейци очакват гражданите и гостите на града да се включат в празничната веселба и..

обновено на 01.03.25 в 07:51

Митрополията организира конференция за учителите по религия

Конференция за учителите по религия, християнство и православие организира Пловдивската митрополия. Целта е повишаване на богословските и педагогическите им компетентности.  Конференцията ще се проведе в аулата на Пловдивската духовна семинария "Св. Св. Кирил и Методий".  Ще бъдат изнесени презентации за електронните ресурси и диференцирания..

публикувано на 01.03.25 в 07:48