Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ваксини срещу COVID-19 днес слагат на 8 места в Пловдив, Пазарджик и Смолян

| обновено на 02.01.22 в 08:43
Временен ваксинационен пункт
Снимка: Петя Плачкова, радио Пловдив

120 души в Пловдив област и един в Смолян  избраха първия ден на новата 2022-ра, за да се ваксинират срещу COVID-19. Те са част от общо за страната 446-та имунизирани на 1 януари, по данни на Единния информационен портал. 

И днес има отворени пунктове за имунизация срещу вируса в региона. В Пловдив освен в РЗИ и ДКЦ Пълмед, ваксини се поставят и в изнесен пункт в голям магазин на бул. "Санкт Петербург" 135, както и в болница "Медикус алфа" и в медицинския център на Понеделник пазара. 

В Смолян работи РЗИ, пункт има и в Неделино, а утре - в Доспат. Имунизационният кабинет на Регионалната здравна инспекция работи днес и утре от 11 до 14 часа с ваксините на Пфайзер и Янсен. През новата година „зелените коридори“ за ваксинация в здравната инспекция ще продължат в дните сряда и петък от 15 до 17 часа. Желаещите да се ваксинират с Модерна е необходимо да се запишат предварително на телефоните на инспекцията.

В Пазарджик имунизации се поставят в Регионалната здравна инспекциия, а утре - и в болница "Хигия".

Пълният списък на местата за ваксиниране може да видите в сайта на Министерството на здравеопазването. Там са публикувани и местата за поставяне на педиатрични ваксини за деца от 5 до 11 години в цялата страна.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Министър Караджов инспектира жп участъка Елин Пелин - Септември

Вицепремиерът  и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще провери напредъка на строителните работи по железопътния участък Елин Пелин – Септември. Инспекцията ще стартира на 4 март от новоизграждащия се жп тунел в района на Вакарел. След това вицепремиерът ще продължи проверката на всички 4 участъка на жп линията от Елин..

обновено на 04.03.25 в 07:04

В Смолян връчват Националната литературна награда "Николай Хайтов"

В представителната зала на Община Смолян ще бъде връчена Националната литературна награда „Николай Хайтов“.  Литературният приз се присъжда през две години от Община Смолян и Съюза на българските писатели. Тази година журито определи двама лауреати - Николай Табаков със сборника му с разкази и Васил Венински със "Змейова напаст". В конкурсната..

публикувано на 04.03.25 в 07:04

Ученици от Асеновград на среща срещу наркотиците

Община Асеновград се включва в кампанията на МОН срещу употребата на наркотици. По този повод, днес в читалище "Родолюбие" в града ще се проведе среща-дискусия с ученици от асеновградски гимназии. Гости ще бъдат актьорите Александър Сано и Луиза Григорова, зам.-министърът на образованието Емилия Лазарова и началникът на районния..

публикувано на 04.03.25 в 06:30

Виолета Радкова с изложба "Копнежи" в галерия "Възраждане"

Виолета Радкова, една от гранд дамите на българската съвременна живопис открива изложба в галерия „Възраждане“ тази вечер.  Експозицията носи името  „Копнежи ...“. В характерните за авторката благородно-златисти багри оживяват русенските къщи.  В по-бледи тонове художничката създава ефирни натюрморти и интериори, в които е вплетена..

публикувано на 04.03.25 в 06:22

Ударно миене на улиците на Пловдив

От днес започва ударното миене на централните улици в Пловдив.  Заместник-кметът Иван Стоянов обяви в края на миналата седмица, че това е процедура срещу запрашаването на въздуха в града. Другите мерки на общината за по-чист въздух са озеленяването на градската система и проектът за смяна на печките с климатици.

публикувано на 04.03.25 в 06:15