"Български пощи" трябва да влязат в режим на модернизация, дигитализация и 21-век. Така щe да бъдат заслужен конкурент на пазара и ще заслужат достоен пазарен дял", заяви в интервю за Радио Пловдив вицепремиерът Калина Константинова, в чийто ресор попада държавната пощенска служба.
По- рано пред депутатите от парламентарната Комисия по транспорт и съобщения тя потвърди намерението на правителството да превърне регионалните пощенски клонове в центрове за комплексни административни услуги.
Според Константинова разширяването и модернизирането на дейността на пощите е в полза и на гражданите. "Освен пощенската услуга, те ще предоставят и административни услуги, особено в по- малките населени места. Така гражданите няма да пътуват до областния център, а ще ползват услугата на Български пощи", каза тя и добави, че пилотно част от услугите ще стартират в клоновете, които имат комуникационна обезпеченост.
Ще се работи пратките по Български пощи да имат дигитална следа от изпращането им до получаването им, а също при интернет-пазаруване да могат да се ползват и услугите на Български пощи.
"Модернизацията изисква пощите да бъдат едно приветливо място за гражданите. При всички положения при създаването на нови дигитални системи отпада част от ресурса, защото това оптимизира състава. Някои от служителите трябва да преминат през обучения. Трябва да се направи и едно мапиране. Част от клоновете в малките места отдавна се говори, че трябва да се закрият, но при новата услуга те остават единственото гише на държавата. Надяваме се в рамките на година да видим един голям ефект", коментира вицепремиерът.
Тя обясни още, че премиерът Кирил Петков, който е под карантина, е в прекрасно здраве и контролира процесите в държавата. Преди официалното представяне на новия пандемичен план на правителството тя обясни, че той ще бъде подчинен на заетостта на болничните легла и то на регионален принцип. "Това е един рационален начин за взимане на мерките. Искаме и бизнеса и гражданите да знаят какви ще са мерките за подкрепа. Това ще позволи да гледаме няколко крачки напред и всички граждани и бизнеси да са наясно", каза Калина Константинова.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..