Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Беломъжев на 8 секунди от медал на европейското в Чепеларе

Станимир Беломъжев
Снимка: bgorienteering.net

Станимир Беломъжев се нареди 4-ти в спринтовата дистанция от Европейското първенство по ски ориентиране, което започна днес в Чепеларе. Българинът остана на 8 секунди от медалите, които бяха спечелени от представителите на Русия.

Шампион стана Владилав Кисельов, следван от 48-годишният Едуард Хренников, а трети е Сергей Горланов, съобщи bgorienteering.net. Изцяло руска челна тройка се получи и при жените, където шампионка е Марина Вяткина, втора Олеся Рязанова и трета Татяна Оборина.

Николай Димитров финишира 45-и при мъжете, Боян Софин е на 50-о място, Мартин Пенчев 55-и, Йордан Иванов 57-и, а Димитър Димитров 58-и. Андрея Дяксова зае най-предно място при жените – 33-то. В Класирането следват: 37-а Калина Недялкова, Евангелна Дяксова е 43-та, Теодора Малчева 46-а, а Ана Марея Игнатова, Цвета Комитска и Ясемин Занкова заеха местата от 48-о до 50-о в крайното класиране.

Днешните стартове се състояха при много тежки условия – температура минус 12 градуса, мъгла и силен вятър. Участниците изразиха огромната си благодарност към домакините и специално към съдийския апарат, направил всичко възможно за нормалното протичане на надпреварата. Европейското по ски-ориентиране в Чепеларе събра над 140 състезатели, още толкова се включват в Световното за ветерани, което се провежда паралелно в зимната перла на Родопите.

Утре, неделя, континенталното първенство продължава със спринтова щафета, всеки отбор се състои от мъж и жена, които изминават последователно по три поста – стартът е в 10 ч. В понеделник пък ще бъдат излъчени шампионите в средната дистанция.