Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

634 положителни за COVID-19 в Пловдивско за денонощие

Новите случаи на коронавирус у нас са 6531. Те са 19 % от направените над 33 700 теста. 

В Пловдивска област новозаразените са 634, в област Пазарджик са 166, а в Смолянска област са 46. През изминалото денонощие починалите са 86, оздравелите са 7720. Новопостъпилите в болнични заведения са 721.

Поставените дози ваксини са 7 433. Хората със завършен ваксинационен цикъл вече са 2 026 063. С бустерна доза вече са 653 060 души.

Желаещите да се имунизират срещу COVID-19 могат да направят това и в днешната събота и утрешната неделя. В редица населени места работят изнесени ваксинационни пунктове. 

В Пловдив изнесеният кабинет на РЗИ е разположен в магазин „Метро“ на бул. „Санкт Петербург“ №135. Работното време е от 10 до 18 ч.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изключиха момичетата, пребили своя съученичка в Пазарджик

Пет момичета, участвали в побоя над своя съученичка, са изключени от СУ „Георги Брегов“ в Пазарджик. Решението бе взето на педагогически съвет. С тях и родителите им ще работят педагози. Преди съвета ученици и родители протестираха срещу насилието в училище и поискаха оставката на ръководството. Побоят над Сияна, заснет от тийнейджъри на..

публикувано на 28.02.25 в 16:32

Млади полицаи се заклеха в Пазарджик

70 стажанти от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР положиха клетва. На тържествената церемония в полицейския център присъстваха заместник министрите на вътрешните работи Тони Тодоров и Филип Попов и полицейски началници. След почти 7 месечна първоначална полицейска стажантите стават пълноправни..

публикувано на 28.02.25 в 15:31

Близо 9000 лева събраха ученици от Смолян за болно дете

Ученици от смолянския квартал Устово събраха над 8 700 лева за лечението на болно дете. По тяхна инициатива се проведоха благотворителен концерт и базар в читалището за събиране на средства в помощ на 10-годишния Михаил.  Към проявите се присъединиха десетки танцьори, певци и музиканти. Учениците от Основно училище „Стою Шишков“ в Устово успяха да..

публикувано на 28.02.25 в 15:10

Протест срещу насилието в СУ "Георги Брегов" в Пазарджик

Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и най- строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е..

обновено на 28.02.25 в 14:03

Ремонт на ремонта - нов асфалт пропадна на улица в Ягодово

Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци.  Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..

публикувано на 28.02.25 в 12:14