Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Областният управител свиква Съвета по сигурността заради бежанците от Украйна

| обновено на 08.03.22 в 06:19

Областният управител на Пловдив Йордан Иванов свиква Съвета по сигурността, на който да се обсъди преобразуването на координационния център „Пловдив – Украйна“ в постоянно действащ щаб за посрещане и настаняване на бежанците от Украйна. 

На срещата ще присъстват кметовете на всички общини в областта, представители на БЧК, българо-украински организации и др. 

„Очаква се нова бежанска вълна към България, затова ще конструираме кризисен щаб, който ще действа постоянно“, обясни областният управител. 

Йордан Иванов не можа да уточни на този етап колко хора от Украйна са потърсили помощ и закрила, тъй като някои от тях директно се свързвали с кметовете по места.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Хранително натравяне или нов вирус в забавачката "8 Март"

Днес се очакват първи  резултати от пробите от храната, взети в детската градина „8 Март“ в пловдивския район „Южен“.   Близо 20 деца от общо 130  там са потърсили лекарска помощ в петък вечерта със симптоми на неразположение.  В петък на обяд те са консумирали супа от месо с ориз, огретен от картофи, круша и пълнозърнест хляб.  Децата са на..

обновено на 24.02.25 в 09:25

С мирно шествие в Пловдив отбелязват 3 години от войната на Русия в Украйна

Украинската общност в Пловдив ще отбележи днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“.  "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното..

публикувано на 24.02.25 в 06:23

Георги Търлев e новият кмет на село Драгор

Георги Търлев е избран за кмет на пазарджишкото село Драгор.  На балотажа той получи подкрепата от над 410 души, което му осигури победата.  Местните жители му гласуваха доверие за управлението на селото през следващия мандат. Търлев беше излъчен от ПП-ДБ. Негов конкурент на балотажа бе Асен Чавдаров от "Земеделски народен съюз".

публикувано на 23.02.25 в 21:04

Има съмнения за хранително отравяне в детска градина в Пловдив

Има съмнение за хранително отравяне в детска градина в Пловдив.  Сигналът проверяват здравните власти и Агенцията по безопасност на храните. Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечерта, след като още през деня,  докато са били в детското заведение, са проявили симптоми на неразположение. Има настанени и в болница, предаде Нова тв...

публикувано на 23.02.25 в 15:55

Жълт код за студ в Североизточна България

Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..

обновено на 23.02.25 в 14:50