Защо например, избрът на такъв наглед технически пост като управител на БНБ успя да скара членовете на коалицията?
Зад този финансов аспект прозират ярки политически интереси, тъй като този надзорен орган осъществява жизнено важни функции върху финансовата стабилност на страната. Също така контролира финансови субекти, които оперират у нас, коментира политологът Анастас Стефанов от Изследователски център „Тренд“
Освен това ни предстои влизане в еврозоната, което е лост и механизъм за влияние. Става въпрос и за определен тип политическа недалновидност между партьорите в коалицията.
Не би следвало обаче те да демонстрират такива търкания пред обществения поглед. Коалицията трява да излъчва повече интегритет, убеден е Атанас Стефанов.
Иначе, лансирането на повече от една кандидатура е нормално и добро. Това обаче до голяма степен създаде усещането за нестабилност сред управляващите. Неопитността на членовете е една от причините. Ако у тях все още има политическа рационалност, която трябва вече да се намеси, те ще си дадат сметка, че усещането за дестабилизация не е от полза за управлението.
При това, никой от коалиционните партньори все пак не се е запътил към предсрочни избори.
Проблемът с двуцифрената вече инфлация създава реална опасност да се обърне лодката. „Политическата зима“ е най-голямата опасност за всяко управление. Това е един феномен, който излъчва социално икономически процеси, уязвяващи усещането за благосъстояние у българите. Тъй като ние не сме общество, ползвало се с десетилетия на просперитет, даже напротив.
Наслагването на всички тия последни кризи предвещаваха именно тези резултати – поскъпване на живота и несигурност. Правителството в повечето случаи вървеше подир дневня ред, но не го създаваше. А Инфлационните процеси и ценови шокове продължават да се оформят.
Заедно с с войната в Украйна ще задълбочат тези процеси и ще създадат по-негативни оценки за управлението. Дано правителството успее да се окопити след края на зимата.
Как се излиза от тази „Перфектна буря“? Общо взето това вече става въпрос на оцеляване. Чрез постепенното поставяне на малки цели, бързо осезаеми и постижими.
Рекултивацията на старото депо за утайки край Катуница бе дискутирана на заседание на Общинския съвет на Садово днес. Проблемът с хвостохранилището стана отново актуален след големия пожар в края на октомври, чието потушаване отне десетина дни. Според председателя на местния парламент Атанас Телчаров потушаването на пожара решава проблемът на..
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“?..
Пловдивското ОУ „Кочо Честеменски“ ще подкрепи децата на загинали полицейски служители със специална благотворителна кампания. Учениците са подготвили коледни предмети, с които организират благотворителен базар в най-близкия супермаркет, като средствата от продадените изделия ще отидат за закупуване на подаръци за децата, загубили свой родител..
"Не вярвам тази седмица да бъде избран председател на Народното събрание". Това заяви в програма "Точно днес" политологът Тончо Краевски, в коментар за зациклилата политическа криза у нас. Той добави, че е умерен песимист за този парламент и прогнозира, че дори да бъде избран председател, той върви към своя край. "Защото така, както в..
Kак да насърчим повече оптимизъм в нашите деца? Или, по-реалистично, как да ги предпазим от песимизма? Започнахме тази тема още в сезон 2 в разговор с психолога Донка Дойчева-Попова . Сега ви представям една изпробвана икономическа техника, която ще ви покаже, че има фактори за успех, които са изцяло във ваша власт. За да я използваме, се налага..