Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Утвърдиха върнатите от областния ПУП-ове, гласуваха още 12 нови

Общинският съвет без дебат прегласува върнатите от областния управител Йордан Иванов 12 решения за промени на подробни устройствени планове. 

Припомнямe, че върнататите решения предизвикаха скандал и протести на строителния бранш, което наложи регионалният министър Гроздан Караджов да разтълкува лично казуса в Пловдив. Съветниците гласуваха и още 12 нови промени на ПУП-ове, подготвени от главния архитект Димитър Ахрянов. 

В началото на сесията новите точки предизвикаха спор между съветниците на ДБ и главният архитект на общината.Според Веселина Александрова нови ПУП-ове не трябва да се приемат без да е готова екологичната оценката на проекта за Общ устройствен план и той да е разгледан от ЕСУТ. Главният архитект на община Димитър Ахрянов Пловдив обаче обясни, че няма законови пречки и в момента ОбС да разглеждат промени в ПУП-овете. Днешната сесия е с рекорден дневен ред – 49 точки, от които 24 предложения за изготвяне на подробни устройствени планове.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Над 30 скъпи коли са иззети при акция на ГДБОП в София, Пловдив и Пазарджик

ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства.  Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..

публикувано на 21.02.25 в 10:23

Съветници питат кмета защо се бавят обезщетения за отчуждени имоти

Съветниците  от ПП-ДБ Николай Гюров и Владимир Славенски отправят питане до пловдивския кмет защо десетки собственици на отчуждени имоти в Пловдив чакат повече от 25 години, без да получат полагащите им се по закон гаражи като обезщетение. Според тях причината за това е липсата на яснота и официален списък с правоимащи лица, както и отсъствието..

обновено на 21.02.25 в 09:56

Честват Международния ден на майчиния език

Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари.   Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..

обновено на 21.02.25 в 09:56

Открива се Академия по пренатална медицина

Пловдив ще бъде домакин на втората Академия по пренатална медицина. Събитието ще събере водещи специалисти в областта на феталната медицина и акушерството.  Академията е организирана от Центъра по Майчино-Фетална Медицина и Медицинския университет-Пловдив. Тя е насочена към обучение на лекари в най-новите методи за диагностика и проследяване на..

обновено на 21.02.25 в 09:48
УМБАЛ

УМБАЛ "Свети Георги" става част от глобална лечебна програма

УМБАЛ "Свети Георги" – Пловдив се присъедини към глобална програма на Международната фондация за остеопороза, с която се улеснява прилагането за грижи след фрактури и за вторичната им профилактика.  В екипа участват както специалисти от Клиниката по ревматология на болницата, така и  студенти по вътрешни болести и ревматология. Всички те не само..

публикувано на 21.02.25 в 09:48