Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Азрудин Валентич с изявление за Ботев (Пловдив)

Ето истината за ситуацията в отбора и за свалената икона

Азрудин Валентич
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Старши-треньорът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич излезе със специално изявление относно ситуацията в клуба след трите поредни шампионатни загуби и преди реванша с кипърския АПОЛЕЛ в турнира УЕФА - Лига на конференциите.

Специалистът коментира и казуса със свалената икона от стената в съблекалнята на отбора.

"Уважаеми Ботевисти!

Аз, Азрудин Валентич, се обръщам към Вас публично, за първи път от деветнадесетте  месеца на моята работа в нашия любим клуб.

Разочарованието е голямо, защото сезонът не тръгна в посоката, която очаквахме. Това разочарование е основателно, защото Ботев е клуб, който винаги има нужда и иска да побеждава, независимо кой е съперникът отсреща.

Цялата отговорност за лошите резултати е моя, защото аз съм треньор на отбора и вземам крайните решения!

Не бягам от отговорност. Най-много ме боли от лъжите, разпространявани в медиите, които са свързани с името ми и принципите на живота ми.

Моите принципи са: професионализъм, уважение, толерантност и любов.

Всички, които работят с мен тук, в Коматево, знаят кой съм и какво е най-важно за мен и знаят каква хармония, професионализъм и взаимно уважение изградихме за тези 19 месеца.

Всички решения които съм взел, са решения, които са най-добри за Ботев, а не за отделни лица или лично за мен. Заради това заедно с вас - верните Ботевисти успяхме да постигнем най-добрия резултат за последните 27 години.

Същият Вали, който успя заедно с вас, да победим Левски в София за първи път след 30 години!

Същият Вали, който остана непобеден в два мача срещу Локо Пловдив!

Същият Вали, който заедно с вас, успяхме да победим Берое, Левски, ЦСКА и Локо Пловдив у дома в един сезон!

Така че, не вярвайте на написаното, особено за Иконата, защото това е, което най-много уважавам!

Особено се радвам, когато виждам моите играчи да се молят на Бог по толкова различни начини и да се молят за нас, семейството ни и нашия БОТЕВ.

Никога и никога не съм искал Иконата да бъде изнесена от нашата съблекалня - поисках да бъде защитена, докато ремонтират съблекалнята и след това да бъде върната на мястото си!

Всички други стикери - на Ливърпул, Барселона или други отбори поисках да се премахнат, защото искам да се изгради ИДЕНТИЧНОСТТА НА БОТЕВ.

С това приключвам историята с всички спекулации и искам да ви кажа, че утре пътуваме за Никозия и че ще направим всичко възможно да ви направим щастливи, както сме правили много пъти досега!

След мача, независимо от резултата, аз ще взема окончателното решение кое е най-доброто за БОТЕВ в този момент, за да върнем подкрепата ви към нашия БОТЕВ.

Всички сме служба за БОТЕВ, а БОТЕВ е Красота, Вяра и Борба.

А за мен също е ЛЮБОВ!

Веднъж Ботевист - завинаги Ботевист!

Вали."



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съдийски назначения за мачовете от 20 кръг в Първа лига

8 февруари 2025 г., събота, 15:00 ч. ПФК Черно море - ПФК ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1926 ГС: Мариян Георгиев Гребенчарски АС1: Тодор Василев Вуков АС2: Петър Велизаров Митрев 4-ТИ: Михаел Петков Павлов ВАР: Венцислав Георгиев Митрев АВАР: Ивайло Красимиров Ненков СН: Ахмед Яшар Ахмед 9 февруари 2025 г., неделя, 14:30 ч. ПФК Ботев АД..

публикувано на 06.02.25 в 18:03

Марица играе два мача във Варна

Марица (Пловдив) ще изиграе два мача във Варна тази седмица, след като двубоят с Перун (Варна) беше изместен. Срещата от 14-ия кръг между Марица и Перун ще се играе на 7 февруари (петък), от 16:00 б.в. в залата на Първа езигова гимназия във Варна. На следващия ден – 8 февруари (събота), от 16:00 б.в. е двубоят срещу ДКС Варна (Варна), който ще се..

публикувано на 06.02.25 в 17:57

Провериха „Колежа“, безопасен е и готов за международни срещи

Междуведомствена комисия провери стадион  „Христо Ботев“ по Закона за опазване на обществения ред. Колежа е безопасен и готов за международни срещи, гласи становището на комисията.  В нея участваха представители на областната и общинската управа, ДАНС, полиция и пожарна.  По време на инспекцията беше направен оглед на цялото съоръжение – трибуните и..

публикувано на 06.02.25 в 16:22
Ботев (Пловдив) отнесе глоба от 5300 лева

"Жълто-черните" с глоба от 5300 лева след мача за Суперкупата

От Дисциплинарната комисия на БФС наказаха Ботев (Пловдив) заради поведението на привържениците си на финала с Лудогорец за Суперкупата. Клубът е глобен общо с 5300 лева заради различни провинения. Ето и решението: "По доклад – окончателни и не подлежащи на обжалване За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от..

публикувано на 05.02.25 в 17:26
Новара - Марица 3:0 в първи четвъртфинал за Купата на ЦЕВ

ВК Марица загуби с 0:3 като гост на Новара

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (25:20, 25:!3, 25:19) гейма. Двубоят се игра в зала „Игор Горгондзола“ в Новара. Домакините поведоха с 6:4, но маричанки успяха да изравнят при 11:11. С отлична игра от..

публикувано на 05.02.25 в 09:32