Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ветрен дол v/s Община Септември заради дискриминация

Кметът на село Ветрен дол Димитър Христосков подаде жалба за дискриминация от община Септември. Той твърди, че общинското ръководство не само е намалило заплатата му, но и тенденциозно лишава населеното място от средства за нормалното функциониране на основни дейности там.  След разглеждане на казуса е образувано дело в административния съд.

В жалбата до Комисията за защита от дискриминация Димитър Христосков, който е няколко мандата кмет, посочва, че заплатата му е намалена от 1250 лева на 790 лева. За последните шест месеца кметството е получило 100 лева, с което се блокира всяка инициатива за развитието на селото. 

Причината е конфликт с общинското ръководство, тъй като на последните предсрочни избори за кмет в селото той е издигнат от опозиционна партия, като преди това бе отстранен от кметския пост заради незакрита фирма, която не е функционирала от 2008 година. 

Делото е насрочено за 8 февруари в софийския административен съд. Целта на сигнала е да се предизвикат  законови промени за повече самостоятелност на кметствата в селата . 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му

64-годишен жител на девинското село Брезе е починал, след като е носен с носилка по черен път до линейката. На мъжа му прилошало днес следобед и бил подаден сигнал на тел.112. До къщата му обаче не може да стигне линейка и кметицата на селото Ирина Кочовска организирала няколко мъже, които да свалят на носилка човека до линейката.  По пътя, който води..

публикувано на 05.02.25 в 20:37

Майката на загиналия Марти дари парите за болно бебе

Майката на Марти - момчето от Стамболийски, което загина след опит за селфи, дари събраните пари за лечението на друго болно дете.  До момента събраните дарения за 12-годишното момче бяха 2 290 евро или 4580 лв. Сега парите отиват за лечението на бебе Карина. Момче пострада тежко от токов удар На страницата си във Фейсбук майката на Марти..

публикувано на 05.02.25 в 20:17

Уволниха дисциплинарно директора на театъра в Пазарджик

Министърът на културата Мариян Бачев е уволнил дисциплинарно директора на Драматично-кукления театър "Константин Величков" Григор Антонов.  Считано от 3 февруари, негов заместник до провеждането на конкурс за избор на титуляр ще бъде Богдан Петканин, съобщиха за Радио Пловдив от Министерството на културата. Маестро Манукян е задържан за..

публикувано на 05.02.25 в 17:34

В Пловдив откриха още ботулинов токсин с изтекъл срок на годност

Флакони на ботулинов токсин и хиалуронова киселина с изтекъл срок на годност са открити във фризьорски салон в „Тракия“ и в две амбулатории за специализирани практики по кожни болести в Пловдив при общо проверени за деня 21 обекта. Това съобщи за Радио Пловдив директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров.  Той съобщи, че утре собствениците на..

публикувано на 05.02.25 в 16:53

Птичи грип е открит във ферма с 80 000 кокошки-носачки в Асеновград

Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин.  Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попада​т Асеновград и селата Боянци Моминско.  В 10-километровата..

публикувано на 05.02.25 в 15:10