Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наградиха учители, работещи по метода "Монтесори"

Зам.-кметът по образование в Пловдив Стефан Стоянов връчи 23 грамоти на учители за постигнати високи професионални умения и резултати при обучението на деца по метода на Мария Монтесори в общинските детски градини.

„Вашата работа е вдъхновение за всички нас и най-вече за децата, които образовате. За тези 7 години вие направихте революция в българското образование, въвеждайки педагогика, която доскоро не беше позната в публичното образование. С ежедневната си работа успяхте изцяло да промените отношението към децата – от индивидуалния подход до самостоятелността от ранна детска възраст“, коментира Стоянов.

Община Пловдив е първата в страната, която през учебната 2016-2017 г. започва успешно да прилага метода Монтесори. От въвеждането на програмата до момента са обучени близо 2 000 деца в детски градини и 140 деца в начален етап на основно образование.

Монтесори обучението е алтернатива на традиционните образователни практики и отговор на потребностите на динамичната среда на живот. Мария Монтесори смята, че всяко дете по природа е умно и талантливо. За нея е особено важно да се зачита уникалността на всяко дете. Задачата на възрастния е да помогне на детето да разкрие и развие своя потенциал, да го научи самостоятелно да изучава света.

Ето и наградените учители:

1.  Димитрийка Данаилова Паунова – учител в ДГ „Майчина грижа“;

2.  Валентина Георгиева Георгиева – учител в ДГ „Майчина грижа“;

3.  Маргарита Георгиева Бодурова – старши учител в ДГ “Марица“;

4.  Анелия Зеноп Добрева – старши учител в ДГ “Марица“;

5.  Джеврие Юсниева Алиманова – старши учител в ДГ “Марица“;

6.  Калинка Станимирова Вълчева – старши учител в ДГ “Велимира“;

7.  Таня Господинова Златева – старши учител в ДГ “Велимира“;

8.  Десислава Бончева Стоянова – учител в ДГ “Велимира“;

9.  Неделка Ушева – старши учител в ДГ “Мир“;

10.  Нели Кръстева – учител в ДГ “Мир“;

11.  Гергана Видева – учител в ДГ “Мир“;

12.  Светлана Стефанова Симеонова – старши учител в ДГ „Мирослава“;

13.  Елица Христова Генова – старши учител в ДГ „Мирослава“;

14.  Гергана Георгиева Митева – учител в ДГ „Мирослава“;

15.  Величка Стефанова Батинкова – Георгиева – старши учител в ДГ „Малкият принц“;

16.  Диана Георгиева Панчева  – старши учител в ДГ „Малкият принц“;

17.  Светла Стоилова Бакова – старши учител в ДГ „Малкият принц“;

18.  Катя Ангелова Хаджиева – главен учител в ДГ „Буратино“;

19.  Пенка Константинова Тарасевич – старши учител в ДГ „Буратино“;

20.  Адриана Илиева Топалова – учител в ДГ „Буратино“;

21.  Радка Иванова Малчева – старши учител в ДГ „Малина“;

22.  Тоня Иванова Вутова – учител в ДГ „Малина“;

23.  Таня Банкова Родозова –учител в ДГ „Малина“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Средната заплата в Пловдив е с над 16% по- ниска от СРЗ за страната

Пловдивска област продължава да заема шесто място по заплати сред 28-те области в страната, показват данните на Териториалното статистическо бюро- Юг за последните три месеца на миналата година. С най-висока средна месечна работна заплата е столицата - 3 287 лв. Средната месечна работна заплата за област Пловдив е с 16.3% по- ниска и от..

публикувано на 17.02.25 в 16:53

Пак ще търсят концесионер на летище "Пловдив"

Планираме да започнем процедура по отдаването на концесия на летище Пловдив. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на среща с авиационната индустрия, съобщи пресцентърът на Министерството на транспорта и съобщенията. „В авиацията ни трябва да има повече бизнес и по-малко държава. Привърженик съм на..

публикувано на 17.02.25 в 14:35

Случайността спря две телефонни измами в Стамболийски

Само за 1 месец в полицейското управление в Стамболийски са получени 2 сигнала за опити за телефонни измами, които са предотвратени само благодарение на щастлива случайност. Кметът на общината Петър Неделев разказа, че и в 2-та случая става дума за възрастни хора, от които по телефона са поискани големи суми пари за операции на близки хора...

публикувано на 17.02.25 в 13:57

С 600 000 лева община Сопот подмени уличното осветление

Община Сопот модернизира уличното осветление по проект, финансиран от Плана за възстановяване и устойчивост. По проекта са монтирани 1166 нови енергоспестяващи улични осветителни тела, съоръжения за производство и съхранение на електрическа енергия от ВЕИ за собствено потребление, както и нови 25 табла за улично осветление, които разполагат със..

публикувано на 17.02.25 в 13:21

Директорът на пловдивската пожарна стана пожарникар на годината

Директорът на РДПБЗН-Пловдив ст. комисар Васил Димов е пожарникар за 2024 година, съобщиха от пресцентъра на МВР. Той получава наградата за безупречния си  професионализъм, себеотрицание и управленски умения при гасенето на мащабните горски пожари през миналата година в Пловдивско, някои от които продължиха над 3 денонощия.  Освен горските, в..

публикувано на 17.02.25 в 12:31