Благотворителната кауза в подкрепа на малкия Мерт обединява изпълнителите в днешния концерт. В него ще участват квартет “Note”, Невена Момнева, Елица, дуетът Аглея и Александър, Веселин Козарев, Александър Маринов, Севджан Рамадан, Съни и Тодор, танцов състав „Станимака“, Музейна музикална школа, танцов състав „Косара“, представителен гвардейски блок към детска градина „Мая“ от Пловдив и други малки и големи таланти.
Благотворителният концерт и базар „ДА ПОМОГНЕМ НА МЕРТ!“ ще се проведе на 3 ноември 2022 г. от 18.30 часа в Асеновград в залата на хотел „Сани“. Билети от 10 лв. се продават на касата на парти зона – Асеновград, ул. „Христо Ботев“, на ул. „Иван Асен II“ 39 /фото „Коника“/ и на място преди събитието.
Телефон за информация: 0888 652 840.
ДА ПОМОГНЕМ НА МЕРТ ДА ПРОХОДИ!!!
Дарителска сметка в „Първа Инвестиционна Банка“ АД:
BG53FINV91501317634368
Титуляр на сметката: Шениз Хакъ Хасанова /майка на Мерт/
Проходът Троян – Кърнаре ще бъде отворен за движение от 10:00 часа за всички моторни превозни средства. Това съобщи директорът на Областното пътно управление в Ловеч инж. Георги Генов. Припомням, че от декември миналата година движението по двата прохода беше ограничено - първоначално за всички превозни средства, а след това само за камиони над 12..
Поредно запалване на гуми обгази рано тази сутрин пловдивския район "Северен". Очевидци публикуваха в социалните мрежи снимки и видеа на големи облаци черен дим над Кършияка, около жп гара Филипово. Пожарът вече е ликвидиран от 1 екип огнеборци, съобщиха от противопожарната служба в Пловдив.
В понеделник слънцето ще донесе високи температури в страната. Над западната половина, обаче, ще има разкъсана облачност. Вятърът ще бъде слаб от югозапад. Максималните температури ще бъдат между 19 и 25 градуса, в Пловдив - около 21 градуса. В планините ще бъде слънчево, с умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще..
Земетресение с магнитуд 3.4 е регистрирано тази сутрин в района на град Батак, област Пазарджик. По данни на Националния сеизмологичен център към Националния институт по геофизика, геодезия и география - БАН, трусът е станал в 04:59 часа българско време и е с епицентър на 10 км от град Перущица, на 50 км от град Пловдив и на 110 км от град..
82 години от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта ще бъдат отбелязани в Пловдив. Организатори на събитието са Организацията на евреите „Шалом“. Церемонията ще се състои на Паметника на благодарността на пл. „Цар Калоян“ до Дома на младоженците.