Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МУ открива годишна благотворителна изложба

Медицински университет – Пловдив открива Годишна благотворителна изложба. Авторите са преподаватели, студенти и служители на висшето училище, приходите от творбите им ще са в полза на болно дете на колега

Годишна благотворителна изложба на Арт Ателие в Медицински университет – Пловдив ще бъде открита на 28 ноември, понеделник, от 12:00 ч. Изложбата включва над 80 творби на 10 преподаватели, студенти и служители. В продължение на 1 година те са създавали произведенията си под творческото ръководство на художниците: Матей Матеев – живопис, Румен Нечев – графика, и Милена Китипова – приложни изкуства. Използваните техники са акрил, графика, сух пастел, туш, креда, рисуване с вълна и рисуване върху стъкло.

Това е втора годишна изложба на Арт Ателие и тази година е под надслов „ПОДКРЕПА ЗА ДАНИ“ в полза на 2-годишния Дани Кацаров, дете на преподаватели в МУ-Пловдив, което се нуждае от специализирано лечение и рехабилитация. Наред с откупуването на произведенията, на място по време на откриването и в останалите дни на изложбата ще могат да се правят и дарения.

Експозицията може да бъде разгледана в периода 28 ноември – 23 декември 2022 г. в Учебен корпус 1 и в Аудиторния комплекс.

„Нека заедно помогнем на Дани да порасне здрав!“ е призивът на авторите, които в рамките на Арт Ателие споделят страстта си към изобразителното изкуство, а в ежедневието си са учени, преподаватели, студенти и служители на пълен работен ден.

Разговор с доц. Надя Пенкова, която представи благотворителната изложба може да чуете в звуковия файл. 

По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Среща с поета Кръстьо Раленков в "Петното на Роршах"

Среща разговор с поета Кръстьо Раленков ще се проведе тази вечер в клуб Петното на Роршах - Пловдив. Организатори са Литературен фестивал Пловдив чете,  Литературен салон Spirt & Spirit и Творческа платформа Литературен кръг Смисъл.  Ще бъде представена стихосбирката му „Озаглавяване на живота“, която излезе януари тази година.  Модератор ще бъде..

обновено на 18.02.25 в 06:30

Изложба „Католиците в България XVII – XX в.“ в Раковски.

Изложба „Католиците в България XVII – XX в.“ се открива в Раковски.  Тя се провежда по инициатива и под патронажа на президента Румен Радев.  В експозицията ще бъде показан  и ръкописът на Петър Богдан „За древността на бащината земя и за българските дела“, който е първата писмена история на България. 

публикувано на 18.02.25 в 06:30

Експозицията "Изповедта на Апостола" търси своето ново място

Председателят на Общобългарския комитет Васил Левски – Васил Василев съобщи на пресконференция днес, че има опасност музейната експозиция „Изповедта на Апостола“, разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, да бъде изместена от помещенията, които заема. Договорът на комитета с галерията изтича на 19. февруари и няма да бъде..

публикувано на 17.02.25 в 13:53

В Историческия музей - Смолян правят мартенички

Близо 600 деца  от училищата и детските градини в Смолян ще се включат в традиционната работилница за мартенички в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“. Това съобщи в програма "Точно днес" директорът на музея Валентина Василева. Творческото ателие ще се проведе от 18 до 27 февруари и децата ще се запознаят с традициите, свързани с Първи..

публикувано на 17.02.25 в 10:12

Пловдив е домакин на юбилея „България и българите заедно”

Възрожденската къща Верен Стамболян в Старинен Пловдив е домакин на юбилея „България и българите заедно” по повод 15 години радио „Татковина” и 5 години изложба „Заедно по пътя на Кирил и Методий“ .  Организатор на честването е Изпълнителна агенция за българите в чужбина, началото е в 18 часа.  Ще бъде направена видеовръзка с български..

обновено на 17.02.25 в 06:56