В Средно училище “Свети свети Кирил и Методий” днес тържествено бяха запалени коледните светлини на училищната елха. Събитието е традиционно за училището и всяка година събира малки и големи ученици, които да усетят духа на предстоящите коледни празници.
Училището е специализирано с музикални и танцови паралелки, които подготвиха програма - вокална формация “ Присъствие” зареди публиката с коледни песни, а гимназистите от ансамбъл “Марица” участваха с “Криво хоро”.
“Със запалването на коледните светлини СУ “Свети свети Кирил и Методий” постави началото на месеца на добротата”, сподели Таня Николова, директор на училището. Тя представи и част от богатата училищна програма за месец декември.
Сред събитията, които се открояват, са коледният базар - започващата на 12 декември благотворителна инициатива на ученическия съвет под надслов “Коледата е възможна - да помогна на съученика до мен”, както и коледният концерт на учениците от начален и от прогимназиален етап, който ще се проведе на 20 декември с домакинството на Димитър Колев, кмет на район “Западен”.
Кулминацията на тържествата ще е големият коледен концерт на учениците от професия “Танцьор”, специалност “Български танци”, и ансамбъл “Марица”, който ще се проведе в зала “С.И.Л.А.” на 22 декември.
Днес ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет на село Драгор, община Пазарджик. Както и при първия етап, екипи на районното управление и областната дирекция на МВР в Пазарджик ще се грижат и следят за нормалното протичане на изборния ден в населеното място. До избора се стигна след кончината на Георги Цонев, който..
Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград. Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година. В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..
Думата „ заговезни “ произлиза от старобългарското „заговявам“, което означава „отказвам се от месото“. Това е свързано с традицията да се постигне духовна подготовка преди започването на Великденските пости. Месни Заговезни е празник, който отбелязва последния ден, в който е позволено да се консумира месо преди Великден. През 2025 година Месни..
Пет села от община „Родопи“ ще отбележат големия християнски празник Месни заговезни с кукерски танци и обичаи. Кукери ще скачат в Дедево, Бойково, Лилково, Ситово и Браниполе. Маскарадното настроение завладя вчера Дедево, а днес – Бойково, Ситово, Лилково и Браниполе. Кукерското шествие ще тръгне в 9.00 ч. от площада в Бойково и ще..
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..