Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Локо загуби с 1:3 от Младост (Лучани)

Локомотив (Пд) - Младост (Лучани) 1:3
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна тежко поражение с 1:3 от Младост (Лучани) в контролна среща, която се проведе в Турция.

Попаденията за сръбския тим реализираха Никола Йоич в 13-ата и в 46-ата минута, а Марко Мирич добави едно попадение в 44-ата.

Почетното попадение за „смърфовете“ отбеляза Ерик Сорга от дузпа в 84-ата минута.

Това бе трета проверка за Локомотив на турска земя. До момента играчите на Александър Томаш победиха украинския Зоря (Луганск) с 1:0 и отстъпиха на грузинския Динамо (Тбилиси) с 0:2.

В петък (27 януари) „черно-белите“ ще се изправят срещу тима на ФК Прищина от Косово, а в неделя (29 януари) е последната проверка на „смърфовете“ от лагера в Турция, като съперник е руският ФК Пари (Нижни Новгород).

По публикацията работи: Йордан Данчев

Локомотив продава Пиер Зебли във ФК Химки

Локомотив (Пловдив) е на крачка от продажбата на полузащитника Пиер Зебли в руската Висша лига, съобщава БТА от източник от клуба. Следващата стъпка за 25-годишния полузащитник от Кот д’Ивоар е ФК Химки от Подмосковието. Клубът се намира на предпоследното 15-о място в елита на Русия с 12 точки и се бори за оцеляването си. С по точка повече от тях имат..

публикувано на 30.01.23 в 17:57

Етно кардио и калистеника, за добра форма и настроение

Още преди много време Аристотел е прозрял, че животът изисква движение. Движението е здраве и изключителна необходимост, в съвременното ни ежедневие. ETHNO CARDIO е система, която Драгомир Йорданов и Марио Посталов създават. И двамата са завършили АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев" – Пловдив, като към днешна дата Драгомир Йорданов е..

обновено на 30.01.23 в 14:50

Титли за Лиляна Георгиева и Пламена Миткова от националния шампионат по лека атлетика

Лиляна Георгиева (СК Актив 2013 - Пловдив) спечели две титли от националния шампионат по лека атлетика в зала за втора поредна година. Георгиева триумфира със златните медали на 1500 и 800 метра. Нейната съотборничка и тренировъчна партньорка Силвия Георгиева спечели сребърния медал с 2:13.75 минути. С бронзовото отличие на четири обиколки се окичи Ива..

публикувано на 30.01.23 в 10:05

Марица загуби с 1:2 от руския Волга

"Марица" загуби с 1:2 последната си контрола на турска земя от полския "Ресовия" (Жешов). Мачът се игра на терен в комплекс "Аркадия".  Георги Иванов пропусна двубоя, заради лека травма, получена на вчерашната тренировка. Полският тим поведе в 18-та минута след грешка в отбраната на "Марица" - защитник не успя да се намеси добре и топката попадна в..

публикувано на 30.01.23 в 09:58

Локомотив завърши с равенство контролите в Анталия

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши лагера си в Турция с равенство. „Черно-белите“ направиха 1:1 срещу ФК Пари Нижни Новгород (Русия) в шестата си контрола от началото на зимната си подготовка. Срещата се проведе от 16:00ч. българско време на терените на хотел „Кая“ в Белек. Първото по-сериозно положение за Локомотив се откри в 18-ата..

публикувано на 30.01.23 в 09:44