Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВК Марица стартира втория полусезон в първенството днес

Марица (Пловдив) започва втория полусезон в Национална волейболна лига. Шампионките са домакини на Марица 2022 (Пловдив) в мач от 8-ия кръг в първенството. Двубоят е днес от 18:30 часа в залата на Пловдивския университет.

От втория полусезон маричанки се преместиха в залата на ПУ, а до момента "жълто-сините" играеха в зала "Сила".

В последния си мач преди тази среща в неделя Марица победи във финала в Пазарджик за Купата на България с 3:0 ЦСКА (София) и грабна осмия си трофей от турнира. Марица 2022 последно игра именно срещу Марица в четвъртфиналите за купата и загуби с 0:3. В последния си мач в НВЛ момичетата на Петя Стаматова загубиха с 1:3 гейма гостуването си на ДКС Варна (Варна).

Двата отбора ще се срещнат за трети път от началото на сезона. Предните два пъти Марица надигра Марица 2022 с 3:0 гейма в първия мач между двата тима в първенството, а след това шампионките победиха и в четвъртфиналите за Купа България.

В класирането в първенството Марица е лидер с 21 точки и без загубен гейм, а Марица 2022 е на последното място с една точка.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съдийски назначения за мачовете от 20 кръг в Първа лига

8 февруари 2025 г., събота, 15:00 ч. ПФК Черно море - ПФК ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1926 ГС: Мариян Георгиев Гребенчарски АС1: Тодор Василев Вуков АС2: Петър Велизаров Митрев 4-ТИ: Михаел Петков Павлов ВАР: Венцислав Георгиев Митрев АВАР: Ивайло Красимиров Ненков СН: Ахмед Яшар Ахмед 9 февруари 2025 г., неделя, 14:30 ч. ПФК Ботев АД..

публикувано на 06.02.25 в 18:03

Марица играе два мача във Варна

Марица (Пловдив) ще изиграе два мача във Варна тази седмица, след като двубоят с Перун (Варна) беше изместен. Срещата от 14-ия кръг между Марица и Перун ще се играе на 7 февруари (петък), от 16:00 б.в. в залата на Първа езигова гимназия във Варна. На следващия ден – 8 февруари (събота), от 16:00 б.в. е двубоят срещу ДКС Варна (Варна), който ще се..

публикувано на 06.02.25 в 17:57

Провериха „Колежа“, безопасен е и готов за международни срещи

Междуведомствена комисия провери стадион  „Христо Ботев“ по Закона за опазване на обществения ред. Колежа е безопасен и готов за международни срещи, гласи становището на комисията.  В нея участваха представители на областната и общинската управа, ДАНС, полиция и пожарна.  По време на инспекцията беше направен оглед на цялото съоръжение – трибуните и..

публикувано на 06.02.25 в 16:22
Ботев (Пловдив) отнесе глоба от 5300 лева

"Жълто-черните" с глоба от 5300 лева след мача за Суперкупата

От Дисциплинарната комисия на БФС наказаха Ботев (Пловдив) заради поведението на привържениците си на финала с Лудогорец за Суперкупата. Клубът е глобен общо с 5300 лева заради различни провинения. Ето и решението: "По доклад – окончателни и не подлежащи на обжалване За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от..

публикувано на 05.02.25 в 17:26
Новара - Марица 3:0 в първи четвъртфинал за Купата на ЦЕВ

ВК Марица загуби с 0:3 като гост на Новара

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (25:20, 25:!3, 25:19) гейма. Двубоят се игра в зала „Игор Горгондзола“ в Новара. Домакините поведоха с 6:4, но маричанки успяха да изравнят при 11:11. С отлична игра от..

публикувано на 05.02.25 в 09:32