Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без Гергов, бивши министри, експремиери и кметове на комисията за Панаира

| обновено на 31.01.23 в 10:08

Бивши министри, експремиери и кметове бойкотираха изслушването на временната комисия в Народното събрание за панаира. Бизнесменът Георги Гергов също не се яви. Те не присъстват на заседанието, но са изпратили писма със своето становище. 

Единствено община Пловдив е изпратила представители – Таня Юриева от дирекция „Стопански дейности“ в Пловдив, Руска Вълева - началник маркетинг. Присъстват и председателят на ДБ в Общинския съвет Веселина Александрова, както и Румяна Толова от „Кауза България“.

„Общината с хората, които е изпратила се опитва да си измиие ръцете. Тези, които трябва да дават отговори ги няма. Благодаря на групите в Пловдив, които гласуваха против“, заяви Иван Петков от БСП и припомни, че общинските съветници в Пловдив се отцепиха от левицата.

Веселина Александрова, общински съветник от ДБ в Пловдив, пък отбеляза, че тази битка може да продължи безкрай, тъй като с години представителят на местния парламент може да гласува против приемането на акциите на Варна. Александрова изтъкна, че решението е в ръцете на морската ни столица.
Става въпрос за добре сформирано ОПГ- Организирана приятелска група, каза Румен Гечев от БСП. По думите му схемата била инициирана от Бойко Борисов. Той добави, че в тази нелогична схема трябва да се намеси прокуратурата. "Как може един кмет така да си разиграва коня", каза депутатът от левицата, визирайки Иван Портних.
Припомням, че комисията трябваше да заседава още миналата седмица, но това се провали заради продължилото цял ден пленарно заседание на парламента. На нея трябваше да бъдат изслушани експремиерите Бойко Борисов и Сергей Станишев и бившите икономически министри Румен Овчаров и Корнелия Нинова. Очакваше се изслушването и на кметовете на Пловдив и Варна, председателите на Общинските съвети в двата града и лидери на групи в местните парламенти, както и на самия Георги Гергов.
Заседанието на временната комисия, свързана със съдбата на панаира, приключи за 2 часа след като се наложи членовете й да се задоволят  само с изслушване на изложените факти от администрацията на община Пловдив.

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Над 30 скъпи коли иззе ГДБОП в София, Пловдив и Пазарджик

ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства.  Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..

обновено на 21.02.25 в 12:55

НАП влезе на проверки в борси, тържища и магазини

Служителите от „Фискален контрол“ на НАП проверяват по-големите борси, тържища и хранителни магазини в цялата страна, сред които и борсата в пловдивското село Първенец. Контролните действия са част от правителствените мерки за скъсяване на веригата на доставки и ограничаване на нелоялните практики при хранителните вериги.  Данъчните инспектори..

публикувано на 21.02.25 в 12:51

Държавата дава на Пловдив 93,6 мил. лв. за 7 проекта, 6 от които стари

На 404 милиона 557 хиляди лева ще възлиза субсидията от централния бюджет за финансовата рамка на Пловдив за 2025 година. Това показват данните от проекта на бюджет на страната, публикаван за обществено обсъждане. Общата субсидия за делегираните от държавата дейност е за малко над 391 милиона лева, а изравнителната субсидия възиза на почти 7..

публикувано на 21.02.25 в 12:31
УМБАЛ

УМБАЛ "Свети Георги" става част от глобална лечебна програма

УМБАЛ "Свети Георги" – Пловдив се присъедини към глобална програма на Международната фондация за остеопороза, с която се улеснява прилагането за грижи след фрактури и за вторичната им профилактика.  В екипа участват както специалисти от Клиниката по ревматология на болницата, така и  студенти по вътрешни болести и ревматология. Всички те не само..

обновено на 21.02.25 в 11:56

Съветници от ДПС-Доган в Смолян припознаха Пеевски за лидер

Трима от четиримата общински съветници на ДПС в Смолян напускат партията и ще направят група „ДПС – Ново начало. Сред напусналите е и Велко Хаджиев, който беше председател на групата на ДПС-Доган в местния парламент. Другите двама са  Минчо Симов и Виждана Младенова.  Велко Хаджиев  обясни, че сред мотивите за напускане на ДПС с почетен председател..

обновено на 21.02.25 в 11:54