Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Венцислав Диков показва "Интроверти" във "Възраждане"

„Интроверти“ е названието на изложбата – живопис на Венцислав Диков, която се открива в галерия „Възраждане“ в Стария град. Авторът Венцислав Диков е музикант по образование, завършил е Националната музикална академия „Панчо Владигеров“, а по-късно специализира „класическа китара“ в Германия. Картинният свят на художника е самобитен и провокативен.  „Лица, които няма да видиш другаде. Пригответе се за емоционални и рационални енигми“, казва за изложбата галеристът Красимира Алексиева.

Венцислав Диков има над тридесет изложби у нас и в чужбина. Участвал е в арт-резиденции в Япония, Словакия, Сърбия, както и в групови изложби в България, Германия, Турция, Люксембург и др. Негови картини са собственост на частни колекции от цял свят.


По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Machine head идват в Пловдив за Hills of rock

Machine head ще бъде третият хедлайнер на Hills of rock това лято. Стефан Еленков от "Фест тийм" заяви, че това ще бъде най-балансираното и добро издание на фестивала. Световноизвестната група, която е кръстена на една от хитовите песни на Deep Purple, ще разтърси сцената на Гребната база в Пловдив на 26 юли. Калифорнийската траш и..

обновено на 06.02.25 в 12:18

Представят "Антология на съвременна българска поезия"

Премиера за Пловдив на „Антология на съвременна българска поезия“ ще се състои довечера (18,30 ч) в галерия „U PARK“. Сборникът на издателство „Бокал 77“ събира стихотворения на 43-ма съвременни наши поети. От пловдивското литературно пространство личат имената на Ина Иванова, Петър Краевски, Крум Филипов и Росен Карамфилов...

обновено на 06.02.25 в 09:56

Изложба "Зима в Капана" в галерия Арсенал

На традиционна зимна изложба кани галерия „Arsenal of Art“ в кв. Капана през тази седмица.   Откриването е от 18.00 ч. в уютната атмосфера на арт пространството, което предлага и възможност за срещи  с авторите, приятели и ценители. В експозицията, която носи името „Зима в Капана“ са включени творби на Ангел Герджиков, Ангел Гешев,..

публикувано на 06.02.25 в 06:41

Стоян Сърданов с "Икар" за чест и достойнство

Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България.  Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия.  Призът  „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Ето..

обновено на 05.02.25 в 16:45

"Шекспир x 5" в театър "Хенд"

Играещият режисьор Ивомир Игнатов- Кени и актрисата Здравка Христозова от театър "Хенд"гостуваха във "Вход свободен", за да разкажат за чисто новия гвоздей в репертоара на театъра.  "Шекспир x 5"е новият бризантен авторски спектакъл  на театър "Хенд",  плод на обединената муза  на Кени и Здравка . Резултатът е вихрена и необуздана клоунада, която..

публикувано на 05.02.25 в 16:05