Тийнейджър направил опит да изтегли неправомерно пари от чужди банкови сметки е задържан от служители на група "Криминална полиция" при РУ-Пещера.
Работата по случая започнала след получена информация в полицейското управление за засечен опит на неправомерно теглене от банкова сметка на частна фирма в Пещера. В хода на разследването органите на реда установили, че 19-годишен тийнейджър от Брацигово е опитал да изтегли сумата от 4000 лева от сметката на дружеството. Той използвал неправомерно придобити данни, чрез които успял да проникне в онлайн банкирането на фирмата.
Криминалистите установили и друг случай, при който младежът е направил опит да изтегли сумата от 3000 лева от сметката на друга частна фирма със седалище в Самоков. В къщата обитавана от него в Брацигово било извършено претърсване от екипи на полицейското управление в Пещера. Иззети са компютърна конфигурация и мобилен телефон.
Работата по случаите продължават, водят се досъдебно производство и преписка.
Продължава ремонтът на улица „Даме Груев“, и днес работим по одобрения проект каза управителят на „Персек груп“ Бончо Бонев. Той посочи, че чакат препроектиране и допълнителна яснота от община Пловдив. „Има няколко граждански сдружения, но и при тях има сериозни разногласия и всичко трябва да се обедини и да се изчисти като представа за градската..
"Правя последна копка за този мандат, но има много време напред, нищо не се знае", каза кметът на Пловдив Здравко Димитров. Той откри строежа на две спортни зали, които са в район "Западен" и каза, че това е било мечтата му още като кмет на този район. До 22 месеца залите за волейбол, баскетбол и хандбал ще бъдат завършени и ще се ползват само за..
Пловдивски полицаи преследваха два автомобила с мигранти по пътя от Първомай към Пловдив, съобщиха от полицията. Малко преди 6.00 ч. тази сутрин пътни полицаи са сигнал със стоп палка към два преминаващи автомобила. Те обаче не спрели и патрулът на Пътна полиция ги е подгонил. Край местността Кемера преди Пловдив, двете коли са били..
Двамата парапланеристи, които пострадаха край Сопот, вече са изписани от болница в добро състояние и ще отпътуват за родната си Великобритания. „Живи сме, оздравяваме и сме щастливи. Искрено благодарим на лекарите от Клиниката по неврохирургия в УМБАЛ “Свети Георги”, които ни вдигнаха отново на крака“. С тези думи двамата английски..
Над 370 хиляди дози безплатни противогрипни ваксини са осигурени за профилактика на грипа и пневмококовите инфекции за хората над 65-годишна възраст тази година от Министерството на здравеопазването. Те ще бъдат разпределени на личните лекари, които за първи път ще могат да ги поставят по време на целия есенно-зимен сезон – от 1 октомври до 31..