Ще се задържи предимно облачно с валежи от дъжд. В отделни райони, главно в Източна България и в планините, ще са значителни по брой и придружени от гръмотевици. Вятърът ще е слаб до умерен от изток-североизток. Минималните температури ще са между 4° и 9°, в Пловдив - около 9°, а максималните - между 11° и 17°, в Пловдив - около 16°.
По Черноморието ще е предимно облачно. Ще има и валежи от дъжд, след обяд и вечерта - временно интензивни. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 11° и 14°. Максимална температура на морската вода 11°-12°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще бъде предимно облачно и мъгливо. Ще има валежи от дъжд, над около 1700 метра - от сняг, в отделни райони ще са значителни по количество. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток, вечерта ще започне да се ориентира от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра - около 2°.
И в сряда ще преобладава облачно време, с валежи от дъжд на много места в цялата страна.
В четвъртък ще вали главно в Източна България и планинските райони, но вече по-слабо и с по-продължителни прекъсвания.
В петък сутринта в Западна и Централна България ще има и слънчеви часове, а в следващите часове ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще превалява краткотраен дъжд, в отделни райони - придружен от гръмотевици. В източните райони облачността ще се задържи значителна, но вероятността за валежи намалява.
В събота ще вали главно в часовете около и след обяд, на повече места в Западна и Централна България.
Силрен пожар лумна тази сутрин в жилищна кооперация в район Южен. Къщата е на улица "Ран Босилек", по предварителна информация пламъците са обхванали като огънят е пламнал на третия, последен етаж. На място има няколко противопожарни екипа и линейка. Засега, освен видимите щети, няма данни за пострадали хора.
С кинопродукцията „Черно море“ тази вечер в „Лъки Дом на киното“ се открива София филм фест в Пловдив. Гости на премиерата ще бъдат актрисата Ирмена Чичикова и режисьорът Дерик Б. Хардън, който пристига от САЩ специално за фестивала. Един чужденец се впуска в любовна авантюра с българка и се оказва заклещен в страната ни, без да..
За втора поредна година район „Източен“ ще отбележи Международния ден за етническа толерантност. На 21 март, когато Генералната асамблея на ООН и различните държави обединяват усилия срещу расовата и етническата дискриминация, хората от най-пъстрия район на Пловдив ще покажат изкуството да съжителстват в хармония и разбирателство - съобщават..
3 години и 9 месеца затвор постанови Пловдивският районен съд за двама трафиканти на мигранти, съобщиха от районната прокуратура. Пред съда двамата признали вината си и сключили споразумение с държавното обвинение. На 7 август двамата каналджии се опитали да прекарат през страната шестима сирийци и един египтянин, като двама от мигрантите били..
Сухи треви и стърнища горят на пътя между пазарджишките села Звъничево и Лозен. Заради задимяването пътната отсечка е затворена. На място са три противопожарни екипа. Алтернативният маршрут и в двете посоки е през село Звъничево, отбивката за село Ковачево и оттам пътят за Лозен.