Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Киберзаплахите на бъдещето показват в зала "Строител"

Третият научно-приложен форум "Киберзаплахите на бъдещето" се провежда днес в спортна зала "Строител" в Пловдив. Организатор е “КиберКЛУБ” към Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". 

По традиция, форумът ще предостави възможност на посетителите да се запознаят с иновативни технологични решения в сферата на сигурността и безопасността чрез интерактивни презентации и демонстрации на партньорите. 

В програмата са включени полети с дронове, термални камери, куче робот и модерна техника за противодействие на пожари и аварийни бедствия. Сред темите са "Приложенията на дронове за безопасност и сигурност", "Нововъзникващи заплахи за (кибер)сигурността", "Практически аспекти при обучението по киберсигурност" и др. 

Със свои демонстрации ще участват Доброволното формирование "Пловдив 112" и Клубът по роботика и мехатроника, както и пожарникари и полицаи от Пловдив. 

По публикацията работи: Иванка Петкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Смолян няма да закриват паралелки в елитните гимназии

Министърът на образованието и науката  се е съгласил да промени предложения план прием от РУО-Смолян за новата учебна година. Това стана ясно след разговори между кмета на Смолян Николай Мелемов и Красимир Вълчев. Заради по- малкия брой ученици план-приемът предвижда съкращаването на 7 паралелки, включително в Езиковата гимназия „Иван Вазов“ и..

публикувано на 07.02.25 в 16:51

Уволняват шефа на "Екобус", заменят го с по- подготвен човек

Кметът на Пловдив  предлага управителят на Екобус   Илко Търпов да бъде освободен от поста си в интерес на работата.  Общинското дружеството бе създадено през май 2022-ра година в мандата на бившия кмет Здравко Димитров и трябваше да закупи по програми, финансирани от ЕС електробуси, които да са част от градския транспорт.  Търпов е начело..

публикувано на 07.02.25 в 15:01

Директорът на Американския еврейски комитет посети Пловдив

Кметът Костадин Димитров посрещна в Пловдив изпълнителния директор на Американския еврейски комитет Дейвид Харис. Той е на посещение в страната по повод представянето на българското издание на своята книга „На предна линия. Живот в името на глобалното еврейско застъпничество“. По време на срещата двамата са обсъдили възможностите за привличане на..

публикувано на 07.02.25 в 14:48

Защитават с проект правата на жените в ромските общности

Проект за правата на жените в ромските общности  се изпълнява в четири общини в Пловдивска област.  За изпълнението му социалната  фондация „Инди Рома 97“ получава  европейско финасиране от близо 90 хил. лв. Целта е да се преодолеят половите стереотипи сред ромското население в селските райони и маргинализираните общности в общините Куклен,..

публикувано на 07.02.25 в 14:23

Двойно повече вертолети за гасене на пожари ще има тази година ВВС

Военновъздушните сили ще разполагат с удвоен капацитет за гасене на пожари през тази година. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на народния представител Димчо Димчев от "Възраждане".  Министърът припомни, че с решение на Министерския съвет от юли миналата година е одобрено финансиране в размер на 1 млн. лева за..

публикувано на 07.02.25 в 14:15