Галерия „Дяков“ празнува 27 години от създаването си. На кратка церемония ще бъде връчена Годишната награда за принос към българското изкуство на художничката Здравка Василева, чиято миналогогдишна изложба „Някъде, където си бил“ бе високо оценена от публиката и специалистите.
Минути по-късно писателят Недялко Славов, автор на романа „Камбаната“, ще представи художника Пламен Монев и неговата изложба в галерия „Дяков“, озаглавена "Promenade" /Разходка/. Той работи в областта на живописта, графиката, илюстрацията. По негов проект е мозаечната икона на патрона на града Св. Николай Чудотворец, на фара в пристанище Варна. Участвал е в много национални изложби, биеналета и пленери в Канада, САЩ, Великобритания, Холандия, Франция, Полша и др. страни.
Пламен Монев е автор на около 40 самостоятелни изложби у нас и в чужбина и е носистел на многобройни награди.
В Пловдивския Драматичен театър започнаха репетициите на комедията „Берлин, Берлин“ от Жералд Сиблерас и Патрик Одекоор. Пиесата отвежда в сърцето на Източен Берлин през 80-те години – време на страх, тайни и отчаяни опити за бягство към свободата. Ема Келер, постъпва като болногледачка на възрастната майка на Вернер Хофман – офицер от..
Най-новото място за изкуство – галерия „НестандАрт“ , се намира на бул. „Шести Септември“ №172 . Тя ще бъде открита тази вечер с изложба на двама добре известни на българската и международната художествена сцена артисти - Веско Велев и Минчо Панайотов . Създатели на новото арт пространство са фондация „Изкуство през вековете“ и Биенале на..
Явор Костадинов открива изложба живопис и рисунки тази вечер в Сводестата зала на Балабановата къща. Експозицията носи заглавие „Under. Over. Near. Far. // Под. Над. Близо и далеч.“ и може да се разгледа до 23 март. Младият художник показва произведения от последните пет години с акцент върху рисунките и скиците в малък формат, т.нар. ескизи и..
Литературен салон Spirt &Spirit в Пловдив организира среща с Любослава Трайкова в клуб Петното на Роршах. Ще бъде представен нейният дебютен сборник с разкази „Корени и светила“. Срещата се осъществява със съдействието на Литературен фестивал Пловдив чете и ИК "Жанет 45". Те представят авторката така: "Бърз ум, богат език и внимание към..
От 11 до 30 март 2025 г. известният художник Матей Матеев ще покаже пред своите многобройни почитатели и приятели новата си самостоятелна изложба „ЖИВОТ“ в Градска художествена галерия – Пловдив, ул. „Княз Александър I“15. Откриването е на 11 март от 18:00 ч. „Как да не направя тази изложба…Друго не искам, не мога. С живописта..