Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Майката на убития Митко не е обнадеждена след срещата с прокурорите

Окръжният прокурор на Пловдив Ваня Христева прие Атанаска Бакалова,  майка на убития Димитър Малинов от Цалапица.

По време на едночасовия разговор прокурорът е уверил, че се събират още доказателства, които могат да променят сегашното работно обвинение към  близнаците от "укривателство" към по-тежко, свързано със съучастие в убийството.

Това обаче ще стане възможно след залавянето и връщането в България на соченият за убиец на сина и – Рангел Бизюрев, за да бъде разпитан за всички детайли. 

Медицинската експертиза на убития младеж все още не е готова, изисква се още време, гласи другото обяснение, което прокуратурата даде на опечалените родители след техните настоятелни искания за подробности по хода на разследването.

Такива обаче не могат да се огласят, докато тече събирането на всички доказателства, категорично е заявила прокурор Ваня Христева. 

В заключение, майката на убитото момче заяви, че е останала неудовлетворена от проведената среща и протестите с искане за пълна информация ще продължат. 

Преди срещата се стигна до ескалация на напрежението, след като близо час близки, роднини и приятели на пострадалото семейство настояваха за открита среща с представител на прокуратурата. 

Тъй като такава не се случи, групата от около 50 души  с възмутени викове се втурна към входа на сградата, но бе възпряна от охраняващите полицаи.

Ситуацията бе овладяна и минути след това майката на убития младеж бе приета от окръжния прокурор на Пловдив. 

Тази вечер в 18:00 часа в читалището на Цалапица висши представители на ръководството Областната дирекция на МВР – Пловдив ще се срещнат с кмета и жителите на селото. 

Срещата е по инициатива на полицейските началници, а целта е запознаване с конкретните проблеми в региона и обсъждане с местната общественост на съвместни мерки за тяхното решаване. 

За срещата пристига новият началник на дирекцията Радослав Начев, заместник-директорът комисар Сълко Литов и шефовете на отдели "Криминална полиция", "Охранителна полиция" и "Разследване". 

По публикацията работи: Марин Данев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Рокери посрещат пролетта с шествие до Бачково

Стотици рокери от Пловдив и областта тръгват днес на традиционното рокерско шествие до Бачково. Те се събират по обяд на кръстовището на улица „Дилянка“ и бул. „България“. Оттам братята на вятъра ще потеглят към Бачковския манастир, където ще бъде отслужен водосвет за безавариен сезон. Екипи на полицията ще подпомагат движението и ще се..

публикувано на 22.03.25 в 07:10

Ученици и евродепутати обсъждат бъдещето на ЕС

Евродепутати, експерти и ученици европейски посланици от България, Румъния и Гърция се срещат в Пловдив. Те ще дискутират теми, които са важни за общото европейско бъдеще. Обсъдени ще бъдат климатичните промени и устойчивостта.  Сред темите на форума са още дезинформацията, влиянието на социалните медии и гражданските права в дигиталната ера...

публикувано на 22.03.25 в 07:06

В Чепеларе гасят осветлението за "Часът на Земята"

Часът на Земята ще бъде отбелязан тази вечер. По традиция отново между 20:30 и 21:30 ч. ще бъдат изгасени светлините на домовете ни и на обществени сгради в страната – символичен знак, с който даваме почивка на планетата.  Община Чепеларе се включва в инициативата „Часът на Земята“, като спира осветлението на главната улица „Васил Дечев“ за времето..

публикувано на 22.03.25 в 07:03

Акцията в ПИМК е по разследване на международен канал за кокаин

Претърсването на складовете транспортни фирми в Пловдив тази седмица е свързано с информация за международен канал за трафик на наркотици, извършван от такива фирми, които работят на сушата, стана ясно от брифинг на директора на СДВР главен комисар Любомир Николов и прокуратурата. Както вече съобщихме в сряда вечерта служители на столичната дирекция..

публикувано на 21.03.25 в 17:19

Отвориха кръстовището на "Ал. Стамболийски" и "Братя Бъкстон"

От днес вече е отворено кръстовището на бул. „Александър Стамболийски“ и ул. „Братя Бъкстон“ в Пловдив. Там от месеци се работеше по Южния обходен колектор.  Кметът на район "Южен" Атанас Кунчев уточни, че е създадена временна организация на движение, като ограничението на скоростта за преминаване през кръстовището е 30 км/ч.  Предстои..

публикувано на 21.03.25 в 17:12