Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестът от Цалапица блокира с чадъри пътя между Пловдив и Пазарджик

| обновено на 26.08.23 в 21:37
13
Снимка: Живка Танчева, Радио Пловдив

С чадъри, за да се премахнат чадърите от разследването на убийството на 24-годишния  Димитър Малинов, започна тази вечер протестът на жителите на Цалапица.  На плакатите им пише "Справедливост за Митко".

За пореден път те изразяват недоволството си от бавното разследване на жестокото престъпление с пътна блокада. 

В 17 часа близките, роднините и приятелите на Митко излязоха на пътя между Пловдив и Пазарджик. Първо блокираха едното, а после и другото кръгово кръстовище. Първата блокада бе на 6-я километър в посока Пазарджик, втората от 19 часа се премести на кръговото кръстовище на Орта хан. Предвижда се до 21 часа трасето да остане затворено.  

Образуваха се колони с автомобили вече от Пловдив за Пазарджик и в обратна посока. Протестиращите пропуснаха пожарна. Трафикът се отбива към автомагистрала "Тракия" и околовръстното шосе на Пловдив. Чакащите в колите подкрепят исканията на протестиращите. Имаше и такива шофьори, които настояха да преминат през блокираните зони.

"Долу чадърите!"  и "Убийците - на нас!", скандират протестиращите. Майката Атанаска Бакалова набира средства за адвокати, които да защитават тяхната позиция пред съда. С падане на колене отново бе запазено едноминутно мълчание в памет на Митко. 
Хората искат час по-скоро соченият за убиец Рангел Бизюрев да бъде доведен от Германия, а близнаците Валентин и и Борислав да получат присъди. 
Утре отново ще има блокиране на пътя от Пловдив за Пазарджик, като началната точка е кръстовището при Орта хан, от 17 часа. Следващата седмица, на 31 август недоволството ще се премести в Пловдив, пред Водната палата.
По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Карлово свежда глава пред гибелта на Левски

С архиерейска света литургия и панихида в памет на Апостола на свободата Васил Левски започна възпоменателното отбелязване на 152 години от неговата смърт в родния му град Карлово.  На този ден през 1873-та Дякона е обесен в покрайнините - тогава - на София, близо до днешния паметник, издигнат в негова чест през 1895 г. В храм „Успение на св...

публикувано на 18.02.25 в 10:44

Откриват се изложенията "Винария", "Агра" и "Фудтех"

В Пловдивския панаир се откриват международните изложения на хранителната индустрия „Агра“, „Винария“ и „Фудтех“.  Акцент в 33-то издание на „Агра“ е високоефективното и регенеративно земеделие.  В 32-та изложба Винария“ ще бъдат представени бутикови винарски изби, нови винени проекти, както и традиционните производители.  Очаква се по време..

обновено на 18.02.25 в 10:10

Зимната обстановка в региона засега е спокойна

В Смолянска област заради снеговалеж и почистване на пътните настилки са въведени редица ограничения за камиони по републиканската пътна мрежа в региона.   Между 1 и 15 сантиметра е новата снежна покривка в областта.   Въведени са ограничения за движението на автомобили с ремаркета и полуремаркета през прохода Превала, път Батак - Доспат,..

обновено на 18.02.25 в 09:32

Снегът пожали Пловдив, улиците са чисти

Основните пътни артерии в Пловдив са почистени от снега, предстои техниката да влезе във вътрешнокварталните улици, съобщи директорът на ОП „Чистота“ Десислава Георгиева.  Екипи на общинското предприятие обработват с противообледенителни материали всички мостове, надлези и велоалеите в града. От 5:00 часа, когато започна силен снеговалеж,..

обновено на 18.02.25 в 09:08

България скланя глава пред подвига на Апостола

Днес в родния град на Левски – Карлово, е кулминацията на възпоменателните прояви, посветени на 152-рата годишнина от гибелта на Апостола на свободата.  В 9.00 ч. ще бъдат отслужени света литургия и панихида в църквата „Св. Богородица“, където Левски е бил ръкоположен за дякон.  По-късно с шествие участниците във възпоменателната церемония ще..

обновено на 18.02.25 в 07:20