Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

СТЕМ методиката в съвременното училище е мисия възможна

Станислава Стефанова Йорданова е само на 28-години, но вече е прекрасна млада дама, сбъднала своята детска мечта, която уверено крачи по стълбичката на успеха в избраната от нея област да се развива. Смело можем да я наречем "Будител на Новото време", а доказателство за това са десетките награди и постижения за последните две години, сред които и специалната награда на МОН почетното отличие “Неофит Рилски”, най-високо присъжданото в образователната система на Република България. 

Завършва бакалавър Химия, магистратура “Хранителна химия”, и има квалификация за учител по химия и човек и природа в Пловдивски университет “П.Хилендарски”, и квалификация за учител по физика и астрономия в Шуменски университет. В момента e учител по природни науки в частно училище в София. По думите й, учителската професия е преди всичко призвание и дори когато си се изкачил на последното стъпалото "Успях", има какво да научиш още и още...Защото: 

"Ученето не спира с последния учебен звънец. Човек трябва да се развива непрекъснато, за да успее да постигне целите си и когато постигне една от тях, да си поставя нова, още по-висока" 

Така Стаси, както всички обичат да я наричат е на път да финализира успешно поредната си цел, като завърши докторантура „Методика на обучението по химия“ в Пловдивския университет. 

Усмихната, успешна, удивителна и много различна в методите си на преподаване, тя печели и овациите на Издателство "Просвета". Първо място в конкурса за най-добър СТЕМ урок на издателството, което й носи позицията обучител и съавтор на първите СТЕМ учебни помагала, чиято цел е да покажат приложимостта на това, което се учи в училище и връзката между различните предмети. И още: 

  • 1-во място в конкурс  „Моята добра STE(A)M практика“ на Тракийски университет, където е поканена да сподели пред над 250 човека практика от нейната класна стая;
  • 1-во място в Национален конкурс „Super STEM учител на България" през 2022г.
  • “Учител по химия на 2022” , организиран от Съюза на химиците в България, МОН и фондация “Св.Св. Кирил и Методи”;
  • През месец юли тази година получава голямата награда в конкурса “Дигитални новатори в образованието” на БАИТ, където е наградена лично от зам.-министър Наталия Митева
Станислава Стефанова Йорданова /Стаси/ е човек, който гори в професията си! Рядкост са учителите, като нея, които се интересуват за емоционалното състояние на учениците си в началото и в края на часа посредством измисления от нея емоциометър. И не последно място, както споделя самата тя

"Не учителят е в центъра на класната стая, а децата и техните водещи роли" 

Станислава бе наш гост в последното августовско издание на предаването Клуб "Неделя". Какво още сподели тя с нас, чуйте разказът й от първо лице, достъпен в прикачения звуков файл. 

По публикацията работи: Станка Лазарова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В "Срещите" разговор за кенсъл културата

За кенсъл културата ще си говорим тази събота. Защо се появи и какво ни обещава?  А може би отговорът е в казаното от Алан от Лил, проповедник от 12 век: "Миналото има восъчен нос, който може да бъде извиван във всички посоки." Гости на "Срещите" са проф. Цочо Бояджиев, Мирослава Кацарова и доц. Илия Кожухаров.

публикувано на 22.11.24 в 10:23

Венета Нейнска поставя начало на европейско турне в Пловдив

Именитата пианистка Венета Нейнска поставя началото на европейското си турне  „Пътища и посоки“ в Дом на културата „Борис Христов“ в Пловдив.  Най-добрият концертен роял „Стейнуей“ в България ще звучи с изпълнението на произведенията на Шопен, Рахманинов, Крайслер,  Мануел да Файя, Кристоф Вилибалд Глук, Франц Шуберт. „Подобно на начина,..

публикувано на 22.11.24 в 07:58

Книга за идеите на Ататюрк гостува в Пловдив

В НБ „Иван Вазов“ в Пловдив ще бъде представена книгата „Ататюрк. История на идеи“ от М. Шюкрю Ханиоглу. Тя не е поредната биография на големия турски държавник, а разказва за идеите на Ататюрк, еволюцията им и реализацията им в турското общество.  Авторът М. Шукрю Ханиоглу е професор по история на късната Османска империя в департамента по..

публикувано на 22.11.24 в 06:58

Три дни "Дефиле на младото вино" в Стария град на Пловдив

С Дионисиево шествие в Пловдив ще бъде открит фестивалът „Дефиле на младото вино“, който ще продължи до неделя. Участниците в 16-то издание на фестивала са 65 , сред тях са най-добрите производители на вина и вкусни храни. Новите фирми тази година са 5, а винопроизводителите са рекорден брой – 51 .  За тях и за посетителите широко отварят врати 18..

обновено на 22.11.24 в 06:37

Благотворителен търг с творби от фонда на Дружеството на пловдивските художници

Дружеството на пловдивските художници организира търг с творби от архива си. Аукционът се ще състои в Изложбената зала на Дружеството на ул. „Авксентий Велешки“ 20.   Организаторите канят любителите на изобразителното изкуство и пловдивските таланти, представители на бизнеса и колекционери да участват в тазгодишното издание на търга, на..

публикувано на 22.11.24 в 06:37