Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разбиха престъпна група, подправяла номера на крадени коли

| обновено на 29.08.23 в 15:08

Разкрита е престъпна група за подмяна на номерата на автомобили, съобщиха на съвместен брифинг от прокуратурата и полицията в Пловдив. 

"Услугата" струвала 6 хиляди лева, а подмяната ставала на място за часове. Организацията включва различни подизпълнители - гравьор, фалшификатор на документи и човек, осигуряващ помещения за подмяна на номерата.

Първият автомобил с подправени номера е открит още в началото на миналата година. В петък миналата седмица е засечена и подготовката на товарен влекач за застрахователна измама. Направени са претърсвания на адреси в Пловдив, Марково и Врачанско. 

Основният обвиняем е  действал след предварително уговорени от съпругата му поръчки. Даниел Цолов застана пред съда, заедно със съпругата си Албена, за да им бъде наложена мярка за нетклонение. В съдебната зала бе доведен и още един от задържаните - на възраст над 70 години. 
 
Цолов остава в ареста, жена му е на свобода под гаранция от 3 хил. лв., а възрастният мъж е с най-леката мярка - подписка. Това  решиха магистратите след продължилото с часове заседание.
Привлечени като обвиняеми са общо шестима души.  Един от тях е бил освободен с парична гаранция от 10 хил. лв.  Наказанията за престъпленията при тяхното доказване са над 5 години лишаване от свобода.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пламна кооперация близо до 2 пловдивски училища, има загинал

Силен пожар лумна тази сутрин в жилищна кооперация в район Южен в Пловдив. Пламъците обхванаха последния трети етаж, като по свидетелства на съседите те са били предшествани от гърмежи с неясен произход. При първоначалните огледи е открит овъглен труп, чиято самоличност се изяснява. Засега се знае, че тялото е на млад мъж.  Към момента огънят е..

обновено на 21.03.25 в 10:34

Огнище на птичи грип пламна в Цалапица, умъртвяват близо 40 000 кокошки- носачки

БАБХ и Областната епизоотичнакомисия съобиха за ново огнище на птичи в Пловдивска област. Зdсегната е в птицеферма в с. Цалапица с 39 188 кокошки - носачки.  С цел недопускане на разпространението на болестта от ОДБХ-Пловдив се предприемат действия за умъртвяване по хуманен начин на заболелите и контактни птици в обектите. Извършва се епизоотично..

публикувано на 21.03.25 в 09:56

Започва "София Филм Фест в Пловдив"

С кинопродукцията „Черно море“ тази вечер в „Лъки Дом на киното“ се открива София филм фест в Пловдив. Гости на премиерата ще бъдат актрисата Ирмена Чичикова и режисьорът Дерик Б. Хардън, който пристига от САЩ специално за фестивала. Един чужденец се впуска в любовна авантюра с българка и се оказва заклещен в страната ни, без да..

обновено на 21.03.25 в 09:10

Отбелязваме Международния ден за етническа толерантност

За втора поредна година район „Източен“ ще отбележи Международния ден за етническа толерантност.  На 21 март, когато Генералната асамблея на ООН и различните държави обединяват усилия срещу расовата и етническата дискриминация, хората от най-пъстрия район на Пловдив ще покажат изкуството да съжителстват в хармония и разбирателство - съобщават..

публикувано на 21.03.25 в 06:24

По 21 месеца затвор за двама каналджии на мигранти

3 години и 9 месеца затвор постанови Пловдивският районен съд за двама трафиканти на мигранти, съобщиха от районната прокуратура. Пред съда двамата признали вината си и сключили споразумение с държавното обвинение. На 7 август двамата каналджии се опитали да прекарат през страната шестима сирийци и един египтянин, като двама от мигрантите били..

обновено на 20.03.25 в 19:18