"За съжаление направените във времето реконструкции на входно-изходни магистрали се реализираха върху стари трасета, не се направиха разширения с нови ленти, които са предвидени и по стария, и по новия транспортно-комуникационен план, който е залегнал в Общия устройствен план (ОУП). Там са настанени доста обекти, които са с временен статут и оправдават мнението, че в България най-постоянните неща са строежите с временен статут. За съжаление тази аневризма в транспортно-комуникационната система на Пловдив в участъка на "Гладстон" и край Коматевско шосе е крайно време да се преодолее, за да може да се отпуши трафика, защото застрояването с жилищни и други обществени сгради е нормално развитие на всеки един град, но той трябва да се развива хармонично и да не се ощетяват останалите жители, които търпят задръстванията по кръстовища и отделни улици. Трябва да се намери такава схема, която да удовлетворява всички", коментира арх. Палазов.
Според него пътното строителство през последните години е много бавно, особено на ключови кръстовища. Архитектът даде пример с кръстовището на бул. "Левски" с "Дунав", което от месец е затворено и това води до огромни тапи. Подобни са проблемите на "Гладстон", Коматевско шосе и др., смята кандидатът за кмет на левицата, според който това е един от главните проблеми, които стоят пред бъдещата нова управа.
Другият проблем са зелените площи. По думите на арх. Палазов казусът с терена от 67 дка в парк "Отдих и култура", който общината иска да закупи за 29 млн. лв. е много ненавременен подарък за определени хора.
"Ние не сме съгласни да се харчи публичен ресурс за обратно изкупуване на тези терени. Считам, че те трябва да се върнат по друг начин към зелената система на Пловдив и да не се допуска там застрояване с жилищни сгради или някакво друго предназначение", категоричен бе социалистът.
Според него БСП е за един зелен град. Затова от градската левица настояват да се обърне внимание на озеленяването на улици и тротоари и да се търси възможност в общински терени да се реализират малки зелени петна, които да спомогнат както за по-добрия въздух, така и за намаляване на температурата в града, тъй като Пловдив е южен град и зелената система е жизнено важна за подобряване на микроклимата в града.
Чистота на въздуха също бе откроена като един от сериозните проблеми на града под тепетата от кандидат-кметът на БСП.
Той посочи, че социалистите ще се борят за доверието на пловдивчани с подмладена и изцяло подновена листа и събощи, че целта на кандидатите на БСП е да върнат Пловдив на гражданите, да се борят за техните интереси и за една по-добра жизнена среда.
Повече чуйте в интервюто на Антония Попова с кандидата за кмет на БСП арх. Костадин Палазов.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..