Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Община Велинград ползва, но не плаща наем за вода от частен имот

Снимката е илюстративна

Пловдивчанин, собственик на наследствен имот във Велинград, не може да влезе във владение на парцела.
Валентин Чолаков от години се опитва да уреди собствеността си, но удря на камък, тъй като от общината в курортния град първоначално не му издават документи за собственост, а след съдебни битки най-накрая оформят документите, но в тях парцелът е с 10 кв. метра по-малък от квадратурата, записана в заповедта на областния управител при реституцията на имота – 764 кв.м. ТСУ във Велинград пък издава скица за 740 кв. метра, т.е. с 24 квадрата по-малко от реституираната квадратура. 
     

Човекът подал жалба в полицейското управление във Велинград, но по думите му, когато отишъл в градчето, го арестували.

След два часа Валентин Чолаков бил освободен, но го предупредили да не влиза в имота си. Оттогава той не е ходил в имота си, но е завел дело в съда по казуса. По думите му разследващият полицай обаче отложил делото. Възрастният мъж се занимава с имота от 10 години и твърди, че представлява и десетина свои роднини, също наследници. След като преди години общината отказала да му издаде документ, той завел друго дело.

Собственикът на имота настоява да сключи договор за наем с община Велинград. 

Зам.-кметът на община Велинград Светла Томова отказа да коментира казуса в ефир, въпреки че е добре запозната с него. Според нея общината е предложила на собственика да закупи само мястото, където се намира каптажа, но той е отказал. Вместо това на няколко пъти е чупил катинарите, които после са сменяни от общината. От своя страна Валентин Чолаков категорично отхвърли думите й.

„Ние имаме разрешителни за водовземане от това съоръжение. Това, което можем да направим е, да изместим съоръжението, за да не ни създава собственикът повече неприятности“, коментира още зам.-кметът Томова. И допълни, че всякакви други претенции могат да бъдат отнесени към съда. 

Чуйте още в репортажа на Даниела Добрева. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Жителите на Златовръх излизат на протест заради безводието

Водната криза в Златорвъх започва в началото на летния сезон, като проблемът се задълбочава през август. Вече 25 дни жителите в селото са на воден режим. Според заповедта вода трябва да има по 12 часа в денонощието. Според местните тя обаче тече по тръбите за не повече от 2-3 часа, обясни Анна Георгиева. До момента, в който водата..

публикувано на 20.09.24 в 11:50
Димитрия Стайкова

Вендинг машините обезмислят труда на фармацевта

Проблемите, които възникват заради промените в Закона за лекарствените продукти, които засягат въвеждането на вендинг автомати за отпускане на лекарства са много, а фармацевтите са много притеснени. Това заяви в програма "Точно днес" на Радио Пловдив председателят на Управителния съвет на Регионалната фармацевтична колегия в Пловдив Димитрия..

публикувано на 20.09.24 в 11:11

Обмислят директни полети от Близкия Изток до Пампорово

Никой не е наясно как ще се развият следващите зимни сезони. Според мен има цикличност в сезоните между 10-11 г., заради това смятам, че ще имаме добра зима. Тенденциите са много добри. Прогнозата направи в предаването "Точно днес" изпълнителният директор на "Пампорово" АД Мариан Беляков .  Целогодишното развитие на курорта Пампорово вече е..

публикувано на 20.09.24 в 09:27
Диана Андреева-Попйорданова

България е с най-нисък процент от БВП за култура

Участието на български културни организации в европейския културен живот се нуждае от подкрепа. За необходимостта от целенасочена политика за изграждане на публики и компетентности от най-ранна възраст, устойчивостта на културните продукти и ангажиментите от страна на държавата, за да участват българските организации равнопоставено  в разпределението..

обновено на 19.09.24 в 14:24

Българският еврокомисар получава добър ресор

"Имайки предвид, че това беше област в ресора и на последните двама български комисари, това беше най-естественият избор. Обикновено винаги титулярът наследява своя ресор, макар и да има и изключения, а ако се сменя, се търси да се запази същият ресор. Сега се вижда приемственост и не трябва да се търсят знаци в ресора". Това заяви политологът и бивш..

публикувано на 19.09.24 в 12:30