И тази година талантливите и изявени студентите от Пловдив ще могат да кандидатстват и да получат стипендии, осигурени от клуб Round Table 3 Пловдив. Целта на организацията е да помага на талантливите млади хора, за да останат и да се развиват в Пловдив.
Стипендиите ще се раздават за 23 –ти път от клуба. От този ноември, сумите ще бъдат увеличени, първата награда вече ще е 5000 лева. Едно от основните изисквания към младите хора е да имат успех над (4.50) и да напишат автобиография и да се мотивират как ще използват наградата за своето бъдещо развитие.
Иван Фратев, който е сред учредителите на студентските стипендии припомни как започват: "Идеята бе дадена и реализирана през 2000 г., наградена бе студентка, която учеше в ПУ. Следващата година от клуба раздадохме три стипендии, и през годините сме стигали до 16 стипендии за една година. Последните години се дават между 10 и 13 стипендии, всяка година. Основните ни критерии са това, студентът да е направил нещо за учението си, или социална дейност, която да доразвие."
"Няма ограничения за това, в кой курс ще бъде студентът", каза Гено Желев, настоящ президент на Round Table 3. Той поясни, че от тази година първата награда е 5 000 лева, събрани и дарявани по традиция от клуб 41. Тази стипендия „Димитър Анастасов“ е посветена на покойния пловдивски предприемач и голям дарител. Организаторите поясниха, че втората награда е в размер на 3000 лева и третата 2000 лева. Има и няколко поощрителни награди за студентите от всички университети.
Краен срок за подаване на документи 23 октомври 2023 г. Награждаването ще се състои на 1 ноември 2023 г., на благотворителния бал в пиано бар "Синатра". Кандидатстването става на адрес: https://www.rt3plovdiv.com
Сред документи, които трябва да се подадат са: CV и копие от първата страница на студентска книжка. Нужна е информация за лични постижения към момента и как одобрените смятат да подпомогнат развитието си чрез стипендията. По желание могат да изпратят копия от сертификати, дипломи и препоръки. Гено Желев добави, че те не са политическа организация и дарението за стипендиите идва изцяло от членовете.
И този ноември пловдивски младежи ще получат стипендии, които ще им осигурят една добра перспектива за бъдещето, а през декември Round Table 3 ще имат нова благотворителна кампания.
Повече от рeпортажа на Живка Танчева, от звуковия файл по темата.Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..
Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив. Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..
Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..