Лек автомобил изгоря в пловдивския район "Южен", след като са били запалени поставени наблизо контейнери за смет.
За това сигнализира във фейсбук групата "Забелязано в Кючука" собственикът на колата Иван Янълов.
Той посочва, че за времето между 00:30 и 1:00 на ул. "Кичево" от номера 12 до 22 са запалени 2 контейнера за смет, а пламъците са се прехвърлили върху неговия автомобил, който е изгорял напълно. Изпепелени са и 2 детски столчета, детско колело и тротинетка.
"Моля, ако някой е забелязал нещо, да се свърже с мен или с 1-во районно", пише собственикът на изгорялото возило.
Хора коментират под публикацията, че намиращи се наблизо камери могат да помогнат да се открият вандалите и предлагат да подарят на потърпевшото семейство детско столче за автомобил.
Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..
Сделка с прокуратурата осигури леки условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций". Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания. Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..
Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушува пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна към 10 часа. Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“. Той обаче сериозно..
Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово. Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..
Екоинспекцията санкционира металообработващо предприятие в Южната промишлена зона на Пловдив заради замърсяване на въздуха и река Марица. Глобата ще бъде в размер до 10 000 лева. Издадени са и предписания, чието изпълнение ще бъде проследено от Регионалната инспекция по околна сред и водите. Санкционираното предприятие извършва дейност от 2022 г...