Галеристът Краси Алексиева пише: „С новата си изложба Бисер Дамянов отваря пред нас екрана на своя живописен свят с магичен замах. Толкова нежност, поетичност и илюзорност отдавна не бях виждала събрани на едно място. Като кадри от любовно романтичен филм се редят пред зрителя картините. Човеците, откъснати от земното притегляне, се реят магично в своите духовни и душевни приключения. Приказни градове и пейзажи са запечатани с печата на любовни прозрения, изискани копнежи, духовни послания, които копнеят за взаимност от страна на зрителя. Пред тези платна човек се чувства избран, извисен, облагороден.“
Бисер Дамянов е роден през 1955 г. в Пловдив. Професор, доктор по изобразително изкуство, художник-график-дизайнер. През 1982 г. завършва Художествената академия в София, специалност „Графика“ при проф. Петър Чуклев. От 1982 до 1985 г. е преподавател в Средното художествено училище за сценични кадри в Пловдив. Негови художествени творби притежават СГХГ; ХГ – Пловдив; ХГ – Смолян; частни колекции в Англия, Канада, Франция, Австрия, Америка. Член е на Дружеството на пловдивските художници от 1983 г., а на СБХ - от 1984 година. От 2003 до 2005 г. е председател на пловдивското дружество. Автор е на над 55 научни статии и студии, публикувани в списания и сборници; на множество рецензии и отзиви.
Има осъществени 8 самостоятелни изложби и множество участия в общи международни изложби, биеналета и др. Автор е на илюстрации и графичен дизайн на художествена, научна и учебна литература, на фирмени знаци и визуална реклама.
Предишната изложба „Когато градът не заспива“ на Бисер Дамянов бе през 2020 г., отново в галерия „Възраждане“.
Тематична обща изложба „Пловдив – нашият дом“ открива Дружеството на пловдивските художници в Галерията на бул. „Цар Борис III Обединител" 153. На 27 октомври се навършва една година, откакто тази галерия бе открита. „Мястото, в което пребивава човек, оформя и въздейства върху неговата чувствителност, мироглед, отношения, а думата „дом“ и..
Гласуването за плакатите, участващи в седмото издание на Национален ученически конкурс „Плакат–Костадин Отонов“ , се проведе на 14 и 15 ноември 2024 г. чрез онлайн-системата за оценяване в сайта на НХГ "Цанко Лавренов", която е организатор на събитието съвместно с Министерството на културата на Република България. Темата за 2024 г. е „ Всеобща..
Тричленен експертен съвет ще следи културните събития в Пловдив през годината и ще прави по 5 номинации във всеки раздел на награда „Пловдив“. Досега номинации правеха организации, културни институции и всички граждани . Предлага се също раздел „Журналистика“ тя да бъде в общия й план, а не само в сферата на културата. Това става ясно..
„Музикални пространства“ събирана една сцена - виртуозния флейтист Бюлент Евджил от Турция и пловдивската пианистка д-р Велислава Стоянова. Концертът се организира от Генералното консулство на Република Турция и Българско – турски литературен клуб Пловдив с подкрепата на община Пловдив . Тази вечер, 18 ноември, от 18:00 часа в Първо..
За загадката Иван Хаджийски си говорим тази събота с философа Тони Николов в "Срещите". Ученият, който с колело обикаля България, за да нарисува истинския портрет на българина и да каже, че "Душевността на човека се определя от обществения му бит." Слушайт, интересно е.