Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стрелбата край Герджика - след скандал за паркиране

| обновено на 23.10.23 в 07:27

Неправилно паркиран автомобил пред гараж е причината за инцидента от миналата нощ, при който военен простреля след скандал двама мъже. 

Това е станало около 20.00 часа при спречкване на ул. "Въча" в Пловдив в района на моста "Герджика". 

Пострадалите са в добро здравословно състояние, а военнослужещият е задържан, разказа комисар Димитър Събчев, зам.-директор на областната дирекция на МВР в града. 

След получен сигнал на тел. 112 за кавга на улица "Въча" в район "Северен" в града, екип от Трето районно полицейско управление се насочва към адреса. Във втори сигнал, след две минути, се посочва, че има простреляно лице. Полицаите установяват двама мъже с огнестрелни рани - единият на 32 години, а другият - на 34. Военният, който е на 32 години, стрелял със законно притежаван от него пистолет.

Спречкването възникнало, защото военнослужещият паркирал автомобила си пред гаража на единия от мъжете. Той обяснил, че го направил, за да вземе храна за вкъщи от близък ресторант. По време на кавгата военният прострелял собственика на гаража, а вторият пострадал, минувач, е улучен случайно от същия куршум. Произведен е само един изстрел, посочи Събчев. 

Уведомена е Военно-окръжна прокуратура и разследването се води от военна полиция.

Двамата пострадали мъже са настанени във Втора клиника по хирургия към УМБАЛ "Свети Георги" ЕАД - Пловдив без опасност за живота. 

По данни от лекарите, куршумът е минал през гърдите на единия и стигнал до крака на втория, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение.  

По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Протестите на "Възраждане" срещу еврозоната ще продължат

„Възраждане“ ще продължат с протестите с искане за запазване на българския лев, заявиха на пресконференция народните представители Ангел Георгиев, Димитър Гюрев и Емил Янков.  Те определиха случилото се по време на протеста в неделя в София като репресия на Прокуратурата, МВР и на ГЕРБ върху гражданите, „упражняващи демократичното си право на..

публикувано на 24.02.25 в 13:03

Вандал застреля чуждо куче в пазарджишко село

Арестуваха 72-годишен мъж от пазарджишкото село Карабунар, застрелял куче с ловна пушка.   Сигнал за случилото се постъпил от жителите на селото.  По избрани данни мъжът, носещ ловна пушка със себе си, застрелял куче в частен имот. Сформиран е разследващ екип, който установява самоличността на стрелеца.  Пушката му е..

публикувано на 24.02.25 в 12:36

Хранително натравяне или нов вирус в забавачката "8 Март"

Днес се очакват първи  резултати от пробите от храната, взети в детската градина „8 Март“ в пловдивския район „Южен“.   Близо 20 деца от общо 130  там са потърсили лекарска помощ в петък вечерта със симптоми на неразположение.  В петък на обяд те са консумирали супа от месо с ориз, огретен от картофи, круша и пълнозърнест хляб.  Децата са на..

обновено на 24.02.25 в 12:06

Украинската общност в Пловдив отбелязва 3 години от войната на Русия в Украйна

Украинската общност в Пловдив ще отбележи днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“.  "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното..

обновено на 24.02.25 в 12:06

Георги Търлев e новият кмет на село Драгор

Георги Търлев е избран за кмет на пазарджишкото село Драгор.  На балотажа той получи подкрепата от над 410 души, което му осигури победата.  Местните жители му гласуваха доверие за управлението на селото през следващия мандат. Търлев беше излъчен от ПП-ДБ. Негов конкурент на балотажа бе Асен Чавдаров от "Земеделски народен съюз".

публикувано на 23.02.25 в 21:04