Пловдивският превозвач взе лиценз за пътнически жп превоз през септември. До момента единствената компания, която вози пътници с влакове е държавната БДЖ.
Билетите за частните влакове ще са по-скъпи от тези на държавната компания, уточни Пенко Нестеров представител на фирмата собственик. Причината е, че те няма да имат право да ползват субсидии както БДЖ. Нестеров добави още, че ще заложат на качеството на обслужване, за да привлекат пътници.
„Предвид постоянните задръствания и натоварването по магистралите разчитаме да привлечем хората, които не ползват услугите на БДЖ. Искаме да ги качим на влак, който да им предложи добро обслужване и бързина на превоза“, обясни Нестеров.
Най-трудната задача е да се достави подвижен състав. В момента текат преговори за доставката му.
Пенко Нестеров добави още, че от сектрора с товарни влакове негодуват, тъй като са намалени две от таксите им за сметка на други две, които са увеличени.
„Увеличените са 4 пъти по-големи спрямо сега. Целият сектор ще изпадне в колапс. Таксите ни за железопътен транспорт са с няколко пъти по-високи от тези в европейските държави. У нас е 7.85 евро на км., а в Германия 3.14 евро на км.“, разясни Нестеров.
Как балканското недоволство срещу повишаването на цените и спекулата ще се проектира у нас? Според социалния психолог и университетски преподавател доц. Николай Димитров това недоволство вече е побългарено, при това доста аматьорски. "Защото, ако в Хърватия недоволството тръгна много мощно от един журналист, който обяви този протест за..
Очаквано протестите и бойкотите достигнаха и до България. Опасявам се обаче, че тези инициативи няма да доведат до такова намаляване на цените, както отчитаме намаляване на броя на касовите бележки. Теорията и практиката е доказала в годините, че намеса в пазарните отношения в условията на пазарна икономика трудно може да доведе до нещо,..
Улеснява се лечението на хора с Множествена склероза и п рез тази година 3200 души с увреждания ще получат високотехнологични помощни средства. Това съобщи в програма "Точно днес" Здравка Цветарска, председател на Фондация „МС – Заедно към върха“. Тя уточни, че добрите новини са от Първия национален форум за хората с МС, който се..
Медът е третият най-фалшифициран продукт в света. В момента Китай доминира световното производство на мед. Вносът на мед от Китай и Украйна тревожи най-много българските производители, тъй като този мед често е с добавени захарни сиропи и не отговаря на стандартите на Европейския съюз (ЕС). За сметка на това обаче е по-евтин и подбива с цените..
Адвокат Георги Баев обясни как работят Р егионалните центрове за консултиране при домашно насилие, в какъвто и той работи. Такива центрове могат да бъдат открити към всяка адвокатска колегия. В района на Пловдив има два - в Пловдив и в Асеновград. В тях има постоянни дежурни и след като пострадал се обърне към тях следва среща с адвокат, оформяне на..